Jak čistit pleť EFEKTIVNĚ? Seznamte se s micelární vodou

Pravidelné čištění pleti není radno podceňovat, protože jde ruku v ruce s jejím stavem. Pravidelné uléhání do postele s make-upem a líčidly na tváři pokožce nijak neprospívá a zdaleka nejhůř se projevuje u osob s citlivou a problematickou pletí. Jenomže co když se vám nechce trávit spoustu času před zrcadlem? Zapeklitá situace má velmi snadná řešení. Slyšela jste již o „micelárce“? Micelární voda je odpovědí na otázku „jak čistit pleť snadno, rychle a efektivně“. Zamilujete si ji a nedáte na ni dopustit.

Kde se vzala, tu se vzala „zázračná voda“

Momentálně se o micelárních vodách píše snad ve všech módních magazínech. Zažívá ohromný boom a mnoho žen se s nimi seznamuje až nyní. Popravdě ale nejde o horkou novinku, ale o stálici na poli kosmetických přípravků. Za objevem stojí známá francouzská značka Bioderma, která první micelární vodu představila již v 90. letech.

Produkt se takřka přes noc stal hitem a oblíbily si ho především dámy, které často cestují, a po náročném dni jim nezbývá čas na perfektní odlíčení běžným způsobem. Momentálně však zaujímá pozici nepostradatelného pomocníka také u ostatních žen.

Jak micelární voda funguje?

Efektivita čištění pleti pomocí micelární vody spočívá v unikátním složení. Oproti klasickým odličovacím vodám a tonikům totiž obsahují důležitou složku – micely. Jedná se o shluky molekul s lipofilními i hydrofilními vlastnostmi. Vážou na sebe veškeré nečistoty včetně make-upu a ty pak stačí odstranit jediným tahem tamponkem. Zatímco lipofilní pól absorbuje tuky, make-up a kožní maz, hydrofilní pól rozpouští nečistoty (např. prach). Proces čištění probíhá na povrchu i hloubkově.

Micelární voda pro mastnou a citlivou pleť

Trápí vás pupínky? Pak máte další důvod, proč vyzkoušet čištění pleti micelární vodou.

Stačí zvolit správnou variantu určenou pro citlivou či problematickou pleť se sklonem k tvorbě akné. Najdete ji například v produktové řadě značky Bioderma po názvem Sébium H20. Micelárka neobsahuje alkohol, parabeny ani parfémy, je hypoalergenní a pokožku přirozeně hydratuje.

Kvalitní micelární roztok pleť nezatěžuje a oproti čištění vodou po aplikaci nedochází k vysušení. Kromě micel je důležitou složkou zinek – antioxidační efekt a zabraňuje tvorbě zánětů.

Dodržujte zásady správného čištění

Jak micelární vodu používat? V prvé řadě zapomeňte na ostatní přípravky – vystačíte si pouze s micelárkou. Jednoduše ji aplikujete na vatový tampon a následně na obličej. Nemusíte tlačit, naopak se snažte nečistoty odstranit jemně. Zaměřte se především na „T-zónu“, kde bývá nejvíce mazu. Po vyčištění tvář neoplachujte.