Pleny Lupilu soft&dry

Jednorázové dětské pleny jsou vyráběny v České republice výhradně pro řetězec Lidl a konkrétně řada soft&dry se vyrábí ve velikostech 3, 4 a 5. Dle popisu u jednotlivých velikostí by měla tato řada pokrýt potřeby dítěte o hmotnosti 4-25kg.

Složení plenek

Na rozdíl od potravin, je zjišťování složení jednorázových plenek poněkud náročný proces, na jehož konci pravděpodobně budete zklamáni, že jste se nedozvěděli prakticky nic. U plenek Lupilu tomu není jinak. Z jejich obalu se dozvíte pouze informaci, že neobsahují latex. Značka „FSC mix“ označuje, že jsou vyrobeny minimálně z 70% z celulózy pocházející ze šetrného lesního hospodářství, které nedevastuje lesní ekosystémy.

Popis pleny

Dětské pleny Lupilu jsou abnormálně tenké, což zvyšuje dítěti komfort při nošení a volnost pohybu.

Jádro plenky je tvořeno savým materiálem, který pohltí velké množství tekutiny. Povrch tvoří suchá vrstva umožňující pronikání vlhkosti do jádra, nikoliv však zpět k pokožce. Elastické zapínání a gumičky po stranách umožňují pevné zapnutí pleny i při zachování pohodlí dítěte. Suché zipy perfektně drží na svém místě i při několikanásobném rozepnutí.

Zkušenosti a dojmy

Při rozbalení nového balíku plen jde cítit mírně chemický zápach, který však velmi rychle vyprchá. Vnější potisk pleny je na pohled příjemný a plný výrazných barev. Povrch plenky je příjemně měkký a jemný k pokožce.

Tloušťka pleny v počátku nebudí dojem dvanácti hodinové suchosti, jak je uvedeno na obalu. Avšak již po první vyzkoušené noci budete mile překvapeni. Dítě má po rozbalení mírně navlhlou pokožku, není cítit zápach moči a při dobře zvolené velikosti skutečně nikde nic neproteče.

Snášenlivost našeho dítěte vůči plence je velmi dobrá a ještě nikdy se nestalo, že by se po použití této značky objevily nějaké opruzeniny.

Plenky se Vám skutečně vyplatí převážně, pokud narazíte na slevu. Běžná cena za 56 kusů je 249Kč, tedy přibližně 4,40Kč/kus. V akci můžete narazit i na cenu 169kč, kdy jedna plenka vychází na 3Kč. Poměr kvalita a cena je opravdu skvělý.

Shrnutí

Výhody

+ Příznivá cena (v akci)

+Vysoká kvalita (srovnatelné s Pampers active)

+Příjemný vzhled

+Velmi tenké

+Dobře sedí

+Skvělá absorpce

+Vyrobeno v ČR

 Nevýhody

-Horší dostupnost (mohou být vyprodané)

-Mimo slevy vyšší cena

-Dostupné jen v řetězci Lidl

-Krátkodobý chemický zápach

-Nedostupné složení