Pleny ABENA A.S. BAMBO Nature Junior 12-22 kg

Před narozením našeho syna před námi stálo jedno z nejtěžších a nejdůležitějších životních rozhodnutí, ač se to nezdá, je tomu skutečně tak. Výběr správné plenky je aktem, který může Vašemu dítěti zpříjemnit dětství a zároveň mu do života nenachystat žádné zdravotní trable, které by mohly být spjaty s používáním nekvalitních či závadných plen.

Při našem rozhodování o volbě plen přišli jako první na řadu firmy s nejsilnějším marketingem – Pampers a Huggies. Nicméně jsme se po uvážení rozhodli nedat takzvaně na první dobrou a dali jsme nakonec na rady přítelčiny kolegyně z práce, která pleny Bambo od společnosti Abena a.s. používala pro svou dceru a rozhodně s čistým svědomím můžeme říct, že tohoto rozhodnutí ani vteřinu nelitujeme.

Co jsou tyto plenky vlastně zač?

Bambo Nature jsou plenkové kalhotky na jedno použití, jejichž hlavní devízou je vyšší ekologičnost oproti konkurenčním plenám ve stejné cenové kategorii.

Výrobci těchto plenek se taktéž na svém webu chvástají tím, že tyto plenkové kalhotky byly navrženy ve spolupráci s rodiči, ve snaze zajistit produktu praktickou konstrukci a jsou uživatelsky přívětivé. Můžeme toto tvrzení považovat za pravdivé a plenky jsou skutečně výrobkem doladěným do posledního detailu nebo se jedná pouze o lživou obchodní praktiku s cílem prodat nekvalitní produkt? Odpovědí Vám budiž tato recenze.

Osobně jsme plenky Bambo Nature využívali již od narození našeho potomka a měli jsme tak možnost otestovat 5 ze 6 velikostí, které tato firma nabízí (od New born až po právě recenzované 5).

Osobní zkušenosti s používáním:

Jelikož jsou tyto plenky určeny pro děti vážící 12 až 22 kg, nikoho zajisté nepřekvapí, že syn již v tomto věku mluvil, tedy respektive se o to snažil, tudíž i od něj mám potvrzeno, že plenky jsou vyrobeny z opravdu příjemného a tenkého materiálu, který při nošení nedráždí pokožku.

Výsledkem toho budiž, že za celou dobu používání tohoto konkrétního produktu (okolo 5 měsíců) se u syna neobjevil žádný dermatologický problém v oblasti nošení pleny.

To se bohužel nedá říct o plenách jiných značek, které jsme z důvodu občasné nedostupnosti těchto plen museli zakoupit.

Tudíž pokud chcete jen to nejlepší pro pokožku svého dítěte, tak mi nezbývá než tyto pleny jednoznačně doporučit.

Co se týká absorbování tekutin tak zde taktéž není opravdu, co vytknout. Nikdy se nám nestalo, že by pleny nezadržely tekutiny po dobu kratší, než byl interval výměny plínky.

O kvalitně materiálu a zpracování svědčí i fakt, že i přes vysokou absorbující schopnost jsou pleny velice prodyšné a dítě se v nich rozhodně nebude potit či zapařovat.

Na závěr se ještě sluší poznamenat, že sice nandávání plen je noční můrou nejednoho rodiče, ale s těmito plenami to byla hračka, vše usnadňoval suchý zip a velice pružné pásky pro zapínání.

Shrnutí:

+ ekologické

+ kvalitní a tenký materiál

+ nedráždí pokožku

+ skvěle absorbují tekutiny

+ nebrání v pohybu

– špatná dostupnost

– cena, ale za tu kvalitu se pleny rozhodně vyplatí