Pleny Bamboolik

Bamboolik je brněnský výrobce nejen látkových plen, ale i různých textilních potřeb pro děti a bambusového oblečení. Třikrát získali ocenění plena roku, na stupních vítězů se také párkrát umístili v TOP odpovědná malá firma a dvě medaile také získali v anketě Český výrobek roku 2016. Jejich pleny, které jsou z 65% z bambusové viskózy, 28% z bavlny a ze 7% z elastanu, jsou vyráběny v pěti dílnách v Brně a okolí, z toho 4 dílny jsou chráněné. Krásné svrchní PUL kalhotky jsou z laminovaného polyesteru.

Nebudu zapírat, že jsem z Bambooliku nadšená. Svrchní kalhotky nepoužívám jiné: Jsou krásně barevné, sedí, neprotékají díky dvojité gumičce kolem nožiček a v případě varianty na suchý zip mají i šikovný „protizip“, který brání špíně, aby se na zip přichytla. Jejich vícevrstvá plena je mou nejčastěji používanou spolu s klasickými čtverci. Systém SIO (sepni v jedno) jsme měli velice rádi, když byla dcerka menší, ale čím byla akčnější, tím míň se nám chtělo pleny nacvakávat, navíc jsou při sušení na sušáku tvrdé a neforemné a sušička je bohužel nevysuší dokonale: zkroutí se a tím pádem zůstávají vlhké… Bamboolik nabízí i pleny AIO (vše v jednom), ale s těmi nemám zkušenost. Proto je do recenze nezahrnu.

Neustále vylepšují

Velice oceňuji, že Bamboolik neusíná na vavřínech a neustále vylepšuje materiály a rozšiřuje sortiment. Pleny skvěle sají a mokré jsou na omak příjemnější než čtvercové. K vícevrstvé pleně nemám žádnou výtku kromě toho, že dlouho schne (což se u bambusové pleny předpokládá). Ze systému SIO jsme byli ze začátku velmi nadšení, postupem času však vidím i nějaké nevýhody.

Nevýhody SIO

SIO jsme rádi používali i v noci, ale v jedné konkrétní velikosti (druhá největší) pleny začaly protékat. Nemyslím si, že by to bylo špatným nasazením… Také jsme pořídili sušičku a v té se tyto pleny usušit nedají (především vkládací část), vždy je musím dosušit na sušáku. U menších velikostí taky „přečuhující“ část musíte buď zahnout, což, když nejste zruční a trpěliví, dělá nevzhlednou hrču na bříšku, nebo nechat trčet, což pod bodyčkem také nevypadá nejestetičtěji.

Noční pleny

Ráda bych ještě zmínila jejich noční pleny. (Vnitřní část je z fleecu, vnější z 80% bavlna a z 20% polyester, vkládací je stejného složení jako denní pleny.) Krásně sají a parádně sedí (pro děti od 6 kg), jen, když přebaluju v noci, mi vadí, že na ně musím dávat ještě svrchní kalhotky. Je to práce navíc a to já bych raději o těch 30 vteřin spala déle. Vkládací část pak v sušičce dělá podobnou, i když trochu umírněnější neplechu, jako vkládačky ze SIO.

Bamboolika jako firmu jednoznačně preferuji, mají úžasné svrchní kalhotky jak na patentky, tak na suchý zip (který mně vyhovuje víc, ale zase se rychleji opotřebí). Savý materiál je příjemný, jen déle schne. Proto doporučuji si k bambusovým plenám pořídit i nějaké rychle schnoucí, třeba obyčejné bavlněné čtvercové.

+ veselý design svrchních kalhotek

+ u svrchních kalhotek dvojitá gumička kolem nožiček

+ u svrchních kalhotek protizip

+ savost materiálu

+ vícevrstvá plena perfektní

+ příjemná noční plena

+ roustoucí

– dlouho schnou

– SIO se v sušičce kroutí a tím pádem nedoschnou

– SIO v noci mohou protékat

– SIO v menších velikostech mírně neestetické