Látková plena Pop-in

Látková plena Pop-in, vyráběná britskou firmou, se skládá ze tří částí: vnější nepropustná část je z polyesteru s PUL nátěrem. Vnitřní sací a extrasací vrstvy jsou kombinací 70% bambusové viskózy a 30% bavlny. Její součástí není separační vrstva, která odvádí vlhkost od zadečku.

Pohodlná, přizpůsobivá

Pop-in je pro děťátko velice pohodlná: Jako většina moderních látkových plen, i tato disponuje patentkami, díky kterým lze nastavit její velikost. Zapínání v podobě suchého zipu zaručuje, že plenka padne jakémukoli miminku. Nemusíte se tedy bát, že z ní brzy vyroste a budete muset kupovat novou. Dvojitá gumička kolem stehýnek neškrtí, ale zároveň dobře těsní a brání tak jakémukoli protečení.

Úskalí

Extrasací vrstva

Úskalí Pop-in v porovnání s jinými typy látkových plen spočívá v nacvakávání extrasací vrstvy. Patentka je totiž jen na jednom jejím konci, a tak se extrasací vrstva při manipulaci snadno vynosí zvlášť tehdy, pokud je plena zmenšená. Aby se tomu zabránilo, musí se tato vrstva vložit pod vrstvu sací.

Protizipy

U staršího typu Pop-in pleny, který vidíte na obrázku, nebyly šťastně provedené prací protizipy (zabraňují vlasům, nitím apod., aby se na suchý zip při praní zachytily a tím pádem ho znehodnotily). Zipy se od protizipů těžko odlepovaly, což znepříjemňovalo přebalování. U nové generace Pop-in plen by tento problém měl být vyřešen.

Absorpční panel

Mně osobně také vadí, že součástí vnější nepropustné vrstvy je tzv. absorpční panel, který také zachycuje vlhkost. To znamená, že musíme i tuto vrstvu kvůli zápachu prát po každém použití namísto toho, abychom měnili pouze sací vrstvy, což by finančně bylo daleko přívětivější řešení.

Doporučení

Látková plena Pop-in opravdu krásně padne a vypadá. Nevýhody výše zmíněné jsou z velké části o zvyku nebo o výši rozpočtu, který jsme si pro pleny nastavili, ale jako hlavní součást látkovací výbavičky bych ji nedoporučila a raději bych sáhla po nějaké tuzemské firmě.