Jednobarevná plenka PUK By Veru

Když jsem se rozhodla, že pro své miminko budu používat látkové plenky, jako první mi byla doporučena plenka značky By Veru s tajuplným názvem PUK. Jedná se o univerzální plenku, která se dá zařadit mezi tzv. chobotové, neboť má všitou cca 80cm vkládačku, kterou je možné složit tak, jak zrovna pro své dítě potřebujete.

Přizpůsobivý rychleschnoucí materiál

Plenka je ušitá ze dvou vrstev příjemného bambusového froté (70% bambusu, 28% BIO bavlny a 2% polyesteru), které je certifikované pro děti do 3 let. Ač je velmi tenká, mohu potvrdit, že velmi dobře saje.

Součástí originální plenky je také fleecová separačka (100% PES).  Výhoda tohoto materiálu spočívá v tom, že propustí tekutinu, ale pocitově zůstává suchý, což se mi velmi osvědčilo proti opruzeninám.

Plenka nemá řasící gumičky, které by vaše dítě otlačovaly a které běžně způsobují delší schnutí. Plenku můžete sušit nejen běžným způsobem, ale také v sušičce, a v zimních měsících se nemusíte bát položit ji na topení.

Univerzální plenka na celé látkovací období

Jednovelikostní PUK plenku můžete používat již pro miminka od cca 4 kg v podstatě až do odplenkování. Samozřejmě záleží na proporcích vašeho dítěte. Pokud se zdá, že je plenka na vaše miminko ještě velká, dá se trochu zmenšit zahnutím vzadu tak, aby se snížil sed. Pokud začíná být plenka vašemu miminku naopak malá, je možné ji šikovně seskládat tak, aby se délka sedu o něco prodloužila.

Čím více plenku utáhnete, tím lépe bude těsnit. S touto plenkou se mi nestalo, že by bylo miminko otlačené, jelikož je velmi měkká a poddajná, takže se dotažení nebojte.

Plenku můžete buď sepnout snappi sponkou nebo stačí zastrčit jedno ouško za druhé. Přes plenku se samozřejmě používají ještě nepromokavé svrchní kalhotky. Vyzkoušela jsem jich několik značek a všechny seděly velmi dobře.

Nebojte se koupit bazarový PUK

Nové plenky můžete zakoupit přímo v e-shopu značky By Veru nebo se dají sehnat i v jiných e-shopech prodávajících potřeby pro maminky. Nebála bych se ale ani nákupu v bazaru nebo v některé z látkovacích skupin na FB. Jelikož se na plence nemá co poškodit (žádné zpuchřelé gumičky nebo vytržené patentky), opravdu dlouho vydrží a zvládne klidně i několik dětí po sobě.

Výhody rozhodně převažují

Pokud jste opravdu rozhodnuté pro látkování svého miminka, koupě plenky PUK bude jistě dobrou volbou. Tyto plenky můžu určitě doporučit do základní látkovací výbavy.

+ Velmi příjemný rychleschnoucí materiál
+ Plenka neotlačuje, vhodná pro nošení v šátku či nosítku
+ Velmi dobře saje
+ Dělá malý zadeček
+ Pružná, dobře se přizpůsobí
+ Využije se po velmi dlouho dobu
+ Možné vybrat z několika barev

− Řídká stolice může po stranách protéci, jelikož plenka nemá gumičky
− Při prvním praní pustí chloupky