České plenky značky Bobilo

Hledala jsem na internetu vhodné plenky pro moji dceru. Moje hlavní prioritou u plenek je především kvalita. Uvědomila jsem si, že většina drahých plen nejsou nejkvalitnější a těží pouze ze značky. Při hledání jsem objevila české plenky Bobilo.

Velmi mě zaujalo, že se plenky vyrábí přímo v Česku a základní principy, které firma dodržuje, jsou mi sympatické.

  • Kvalita – nezávadnost materiálu, vysoká savost a pohodlí
  • Příroda – co nejmenší zátěž pro přírodu a rozložitelnost plenky
  • Vzhled – moderní a zajímavý vzhled
  • Cena – vzhledem k ceně plenky jsou poměrně finančně nenáročné

Výroba a materiál

Rozhodla jsem se pro více informací kontaktovat přímo firmu, aby mi vysvětlila princip a výrobu plenky. E-mailem mi bylo celkem rychle zodpovězeno a já bych ráda citovala výrobce:

Naše jednorázová plenka, aby fungovala tak jak má, obsahuje kromě dobře rozložitelné dřevné buničiny (celulózy) a netkané textilie i další složky. Jednou z nich je SAP (cca 25 %, super-absorpční polymer, který se používá např. v zahradnickém substrátu pro zadržení vody). SAP je netoxický a zdravotně nezávadný. Zbytek plenky (cca 8 %) tvoří nerozložitelná část v podobě gumiček (elastan), lepicích pásků (polypropylen) a polyethylenové vodou nepropustné ale zároveň prodyšné membrány (LDPE). Celková, plně rozložitelná část tvoří tedy přibližně 67 %. Plenky neobsahují škodliviny jako chlór, latex, parfémy a při jejich výrobě je brán ohled na životní prostředí (použitá energie i materiály z obnovitelných zdrojů, krátké distribuční cesty, recyklovatelný obal, snížený obsah celulózy). Pojem rozložitelnost plen je matoucí i kvůli faktu, že velké množství použitých plen u nás končí ve spalovnách. Proto jsou naše pleny vyrobeny z takových materiálů, aby hořely „čistě“, s co nejmenší zátěží pro životní prostředí. 

Cena

Mě osobně zaujaly natolik, že jsem si objednala vzorky. Mohla jsem si plenky vyzkoušet před velkým nákupem, abych zjistila, jestli budou dceři vyhovovat. Cena vzorku je 20 Kč za 2 kusy, doprava je zdarma na 3 balení. Cena vzorků mi přijde v pořádku. Objednala jsem za 60 korun a dostala jsem 6 plen na vyzkoušení. Byla jsem maximálně spokojená a rozhodně objednám celý balík plen velikosti 4. Obsahuje 48 kusů za 219 Kč a to mi přijde jako úžasná cena vzhledem ke kvalitě. Zakoupit si můžeme 3 různá balení: velikost 2 (3-6 kg), velikost 3 (4-9 kg) a velikost 4 (7-18 kg). Určitě očekávám, že firma Bobilo zařadí časem i jiné velikosti. 

Dostupnost 

Plenky lze aktuálně nakoupit pouze na internetu na stránkách výrobce, v kamenných prodejnách a e-shopech obchodních partnerů firmy. Doprava je nad 1499 zdarma.

Kvalita

Během mého testování plenky jsem zjistila, že plenka zadrží až 750 ml tekutiny. Pokud má někdo doma takového milovníka vody jako já, určitě ocení, že plenka má opravdu výbornou savost. Byla jsem velmi překvapená. Lepíky držely, jak měly a plena neupadla ani pod tíhou „nákladu“. Zatěžkávací zkouška přes noc dopadla na jedničku. Sametový povrch plenky je opravdu hodně příjemný na dotek. Design plenek je moderní a dceři se líbil. Četla jsem na Facebooku, že některým maminkám se nemusí líbit, ale mě je to třeba jedno, jak plenky vypadají. Všichni víme, na co to je. Takže za mě je design pěkný, sice na něm nejsou obrázky zvířátek, autíček a podobně, ale podívám-li se na to z ekonomického hlediska, je mi jasné, že čím barevnější plenky, tím více barev a spotřebovaného materiálu. Kromě toho firma používá potravinářské barvy, což je pro mě další velký plus.

Sečteno a podtrženo – kvalitnější plenky jsem zatím na trhu neviděla a jsem moc ráda, že na ně narazila. České plenky Bobilo mě opravdu ohromily. Výhod jsem zde napsala spoustu a žádnou nevýhodu jsem neobjevila. 

Doufám, že oslovím tímto článkem více maminek, které se rozhodnou pro tyto super plenky a osobně bych chtěla této české firmě popřát spoustu dalších spokojených zákazníků jako jsem já.

Článek zpracovala Kateřina Manlíková. Všechny použité fotografie jsem zveřejnila se souhlasem firmy Bobilo, která je oprávněným vlastníkem a vztahují se na ně autorská práva.