Začátek podzimu láká do přírody – jeďte relaxovat

Dovolenou máte již za sebou a zůstaly vám pouze krásné vzpomínky na pláže, šumící moře a smích dovádějících dětí? Léto teprve končí a už toho máte zase plné zuby? A kde je do Vánoc…

Nevěšte hlavu, protože každé roční období má své nezaměnitelné kouzlo. Tak například jaro se nese ve znamení svěžích jarních kytek. Tak třeba sněženky (poslové jara), ale i sasanky, narcisy, tulipány a mnoho dalších.

Léto více než s kytkami máme spojené právě s dobou dovolených. Pokud na vaše cestovní kufry pomalu začíná usedat prach, pak je nejvyšší čas je opět oprášit. Protože právě podzim je ideálním obdobím pro trávení prodloužených víkendů někde na horách. Příroda v tomto období hraje všemi barvami a připravuje se na zimní spánek. Zapomeňte na podzimní splíny a únavu, vyrazte vstříc toulkám přírodou. Nezapomeňte si však již zabalit teplejší oblečení.

Proč vyrazit na hory?

Podzim je unikátní v tom, že již nejsou tak úporné vedra, kdy se člověku nechce zvednout zadek a vydat se prozkoumávat lesní cestičky, turistické památky a přeskakovat kameny. A naopak ještě není taková zima, že by tam člověk psa nevyhnal. Začátek podzimu je skvělý pro absolvování víkendového pobytu na horách.

Zapomeňte však na svou oblíbenou koženou kabelku a vyměňte ji za ruksak, kde se vám vejdou nezbytné věci na takový výlet. Pořádná svačina, láhev s horkým čajem, třeba i placatka rumu a klasické botasky vyměňte za pohorky. Po víkendu vás tak nebudou bolet nohy. I když budete mít v nohách kilometrů a kilometrů, budete se cítit šťastní a psychicky odpočatí. Příroda je prostě učiněný balzám.

Večer u krbu

Najděte si chatu, kde bezpochyby nechybí krb. Pokud jej máte doma, pak to asi pro vás není až taková výhra, ale většina lidí žijících v panelákové džungli pohled do živého ohně uvítá. Užijte si podzim s jeho kouzlem a vyrazte na víkend odpočívat. Lépe se vám bude zvládat pracovní shon a stres.