Proč si letos zařídit dovolenou v Egyptě?

Egypt je destinací, která je turistům přístupná po celý rok. Do Egypta se dá letět o letních prázdninách nebo na Vánoce, a stejně si vychutnáte krásné teplé počasí. Dovolená v Egyptě nabízí pestré možnosti, jak trávit svůj volný čas. Chcete prožívat slunečné dny u moře a vyhřívat se na luxusních plážích, nebo obcházet majestátní historické památky? Objevovat krásy podmořského života, nebo si vychutnávat velmi pestrou stravu? Je to jen na vás. Jistě si užijete pobyt v hotelech, neboť se jedná o přepychová střediska s velmi příznivými cenami služeb.

Egypt je u českých turistů oblíbený

Egypťané jsou velmi pohostinnými lidmi, ale musíte ctít jejich pravidla. Pamatujte, že se nacházíte v zemi, kde hrají náboženství a tradice významnou roli. Zejména pro české turisty je v posledních letech Egypt velice oblíbenou zemí. Mnoho institucí nabízí po celý rok velké množství zájezdů, a to dokonce pro děti zadarmo.

Ráj pro potápěče

Oblíbenou a českými turisty často navštěvovanou destinací je Hurghada. Hurghada je město nacházející se u Rudého moře. Právě z tohoto místa se nejsnáze dostanete ke všem největším historickým památkám a užijete si úžasné korálové útesy, kam se chodí potápět tisíce potápěčů z celého světa. Navíc se zde nachází velké množství kvalitních hotelů a letovisek. Pokud toužíte po potápění a nespokojíte se jen s jednou oblastí, je pro vás jako dělané letovisko Marsa Alam. Zde se nachází krásné zálivy, v nichž si vychutnáte koupel, se kterou spolehlivě smyjete veškeré starosti. Letovisko se nachází v obratníku Raka, jde tedy o tropickou oblast. Proto počítejte s tím, že se skutečně zapotíte.

V Egyptě můžete lenošit, nebo si užít romantické chvilky

Pokud chcete mít spíše klid, netoužíte po rozpálené pláži nebo náročnějších aktivitách, jako je potápění, zkuste středisko Taba. Taba se nachází v takové poloze, ze které pro vás nebude těžké prozkoumat Izrael a Jordánsko. Jelikož Taba disponuje až lenivou atmosférou, uchylují se zde k pobytu především turisté na odpočinku. Za návštěvu však stojí nedaleká beduínská vesnice Dahab. Dahab . Ta nejvíce láká  pro velké množství romantických kaváren, v nichž si užijete, pokud máte s sebou druhou polovičku, poklidné chvilky.

Nejběžnější zájezdy do Egypta zprostředkovávají společnosti: Exim Tours, Fischer, Firo, Rainbow nebo ITS Billa Travel za ceny od 10 do 23 tisíc Kč.