Karlštejnsko slibuje romantiku i nevšední poznání

Volný víkend před vámi a nevíte, kam vyrazit se svou drahou polovičkou? Jen několik kilometrů za Prahou se nachází ráj. Doopravdy, oblast Českého krasu slibuje neskutečnou romantiku a možnosti strávit nevšední víkend, to vše s ubytováním v romantickém hotelu na břehu Berounky. Nechte se inspirovat tipem, který vás tentokrát zavede na Karlštejnsko, do míst, kde se psaly české dějiny.

Nevšední noční prohlídky hradu

Celé oblasti dominuje hrad Karlštejn, který hrál ústřední roli ve slavném českém muzikálu. Zdeněk Podskalský ukázal v Noci na Karlštejně hrad z jiné stránky. O to se snaží kastelán této slovutné památky stále, proto v letošním roce se v průběhu léta nabízí nevšední noční prohlídky. Tentokrát je tématem prodej hradu Harry Jelínkem, což byl novinář, ale také velký podvodník. Na noční prohlídky s názvem „Malá sázka o velký hrad aneb jak prodat Karlštejn“ si můžete vstupenky obstarat online na webových stránkách hradu. Nezapomeňte si také včas rezervovat ubytování v hotelu Karlštejn, který patří v oblasti mezi nejromantičtější.

Za krásou Koněpruských jeskyň

Leckomu se jistě nebude chtít z malebného hotelu ani vyjít, protože nabízí finskou saunu, Whirlpool nebo fitko, k tomu servírovanou snídani do pokoje, večer pak posezení u svíček v Grill restauraci, přesto jistě drahou polovičku nadchne objevování Koněpruských jeskyní. Spleť podzemních chodeb je nevšedním zážitkem, který korunují takzvané koněpruské růžice. Patří mezi světové unikáty, protože je zdobí množství opálů. Prohlídka trvá přibližně hodinu, ani v létě se nesmí zapomenout na svetr, protože je v podzemí chladněji. Vstupenky lze zakoupit opět online.

Kolem řeky nebo na Velkou Ameriku

Příjemný víkend ve dvou je možné též strávit procházkami a rozjímáním v panenské přírodě Českého krasu. Nabízí se nespočet turistických tras, ale magicky působí stezka kolem řeky Berounky nebo směrem k hradu Karlštejn. Za návštěvu rozhodně stojí některé vyhlídky, kromě Skály otevírající pohled na poutní místo Svatý Jan pod Skalou, tak také na lom Velká Amerika, kterému se přezdívá český Grand Canyon, a byl kulisami v mnohých českých i zahraničních filmech.