Jaká je vlastně Sicílie?

Uvažovali jste někdy o tom, že se vydáte na Sicílii a navštívíte tak největší ostrov ve Středomoří? Toužíte po poznání něčeho nového, ale zatím nevíte, jaké místo si vybrat? Milujete písečné pláže, slunce a přírodu? Tak neváhejte a na Sicílii se vydejte. Určitě nebudete litovat.

Jaká tedy Sicílie je?

Sicílie je často spojována s nejrůznějšími pojmy a nemá zrovna nejlepší pověst. Nedejte ovšem pouze na to, co se o ní a o fungování přítomné mafie říká. Co vás zde jako turistu opravdu čeká? Křišťálové moře, kouzelná příroda, vůně citrusů, starobylé stavby a nekonečné výhledy. Ano, tohle je Sicílie, kterou vy uvidíte.

I přestože bývají ulice měst v hlavní sezoně velmi přeplněné, není to nic, co by vám zde vadilo. Během několika minut se totiž můžete dostat na místa, které jsou turisty netknuty a kde vás obklopuje pouze příroda a zpěv ptáků.

Díky svému hornatému povrchu je Sicílie ideální pro všechny, kteří milují krásné výhledy. Hory a kopce jsou zde zkrátka všude kolem vás.

Na rozloze 25 711 km² se vám nabízí nespočet krásných míst. Písečné pláže a průzračné moře přímo lákají k tomu, abyste alespoň jeden den strávili lenošením na pláži. Řecké chrámy a divadla jsou nedílnou součástí Sicílie. Krásná města tvořena úzkými uličkami  plné restaurací, kaváren a obchodů. Všudypřítomné palmy a citrusy. Na každém rohu na vás čekají trhy s ovocem a rybami. Přírodní zajímavosti Etna a Liparské ostrovy, neboli nejvyšší činná sopka Evropy a vrcholky sopečných ostrovů vyčnívající nad hladinou moře.

Sicilská kuchyně

Jídlo je zde velkým lákadlem, o kterém by se dalo dlouze vyprávět. Ať už si raději vychutnáváte jídlo v restauracích, nebo naopak toužíte ochutnávat pouliční jídla, zde si vybere každý. Nabídka je opravdu velmi široká. Mořské plody, těstoviny, pizza, sendviče a nejrůznější fritované pochoutky. Šťavnaté ovoce, které se vám zde nabízí úplně všude. Všechny druhy sladkých zákusků, kde mezi ty nejtypičtější patří Cassata, Cannoli a především vynikající zmrzlina.

Mezi oblíbené nápoje zde patří silná káva. Mezi alkoholickými nápoji zde vítězí víno a grappa.

Top místa na Sicílii

Sicílie vám nabízí mnoho krásných míst, které stojí za návštěvu. Hlavní město Palermo, které je oblíbeným místem turistů. Město Cefalù, které je považováno za nejkrásnější místo pro letní dovolenou. Dechberoucí oblast Riserva naturale dello Zingaro, kde si budete připadat jako v ráji. Skalní útvar Scala dei Turchi připomínající zamrzlou horu. Údolí chrámů ve městě Agrigento, kde naleznete zbytky těch v minulosti největších řeckých chrámů. Proslulé město Corleone, o kterém jste už jistě slyšeli. Jedno z nejdražších míst na Sicílii- město Taormina, které je plné výborných restaurací a kaváren. Dále vás toto město uchvátí úzkými uličkami a především řeckým divadlem, ze kterého se vám nabízí výhled až na samotnou Etnu, kterou byste měli taktéž rozhodně navštívit. Nejvyšší činná sopka Evropy vás doslova ohromí. Vynechat byste neměli ani výše zmiňované Liparské ostrovy, kde na vás čeká exotická krajina, dokonalé výhledy a křišťálové moře.


Sicílie je zkrátka ostrov, který stojí za to navštívit.Dana Klementová