Chystáte se na dovolenou autem? Toto nesmíte zapomenout zkontrolovat!

Vyrazit na dovolenou do zahraničí vlastním autem je způsob, který vyhovuje mnoha Čechům. Zejména, pokud máte v hledáčku některou blízkou destinaci, tak se využití vlastního automobilu doslova nabízí. Před cestou byste však měli mít svůj vůz v perfektním stavu, protože v opačném případě vám může v zahraničí přidělat nemalé starosti. Jak tomu předejít? Na to se podíváme v našem článku.

Prevence je základ

Myslete na to, že cokoliv budete chtít řešit se svým autem v zahraničí bude vždy složitější. Jednak jste v neznámém místě, problém může být i jazyková bariéra a zkrátka to není to stejné jako doma. Může se to hlavně také zbytečně prodražit. Kromě toho všeho vás jakékoliv trampoty s vozidlem okradou o spoustu času, který jste mohli trávit mnohem příjemněji. Základní věci si můžete přitom zkontrolovat sami, aby vás už na cestě nepřekvapilo něco nečekaného:

  • Veškerá světla
  • Stěrače a doplnění kapaliny do ostřikovačů
  • Stav oleje a hladinu oleje
  • Chladicí kapalinu

Dobré je také myslet na baterku, kterou doporučujeme před cestou dobít. Pokud máte pochybnosti o kondici baterie, tak v servisu umí provést zátěžový test baterie. Kontrolu vozidla před motoristickou sezónou nabízejí také mnohé autoservisy, jako třeba autoservis Škoda Praha, kde si můžete nechat zkontrolovat svůj automobil v rámci servisních akcí. Je vhodné, aby vám servis zkontroloval také to, co sami nezvládnete, jako jsou prvky nápravy a celkově podvozek jako takový. Před cestou chcete mít své vozidlo určitě bezpečné.

Není to zbytečné?

Žádná prevence není nikdy zbytečná. Přestože třeba s vozidlem jezdíte na pravidelné servisní prohlídky, tak kontrola před delší cestou do zahraničí se vám vyplatí. Máte jistotu, že je v danou chvíli opravdu vše v pořádku. Je vždy lepší problémům předcházet než si přidělávat vrásky jejich řešením někde v cizině.