5 důvodů, proč nevynechat návštěvu Kodaně

Po své návštěvě Kodaně můžu říct, že tato severská metropole zcela jistě uchvátí téměř každého. A nemusíte být ani milovníkem Skandinávie. Pravdou totiž je, že Kodaň má hned několik předností – to z ní činí místo, které si rozhodně nesmíte nechat ujít.

Výborná dostupnost z ČR

Do tohoto hlavního města se můžete z České republiky dopravit velmi snadno, a to hned několika způsoby. Můžete využít například noční dálkový autobus z Prahy. Autobusy jezdí z do Kodaně několikrát denně, můžete si tak snadno vybrat čas, který vám pro cestu nejvíce vyhovuje. V případě, že se rozhodnete cestovat tímto způsobem, se však připravte na delší cestu – do cíle dorazíte nejdříve za 13 hodin.

Pokud hledáte rychlejší způsob, jak se na toto místo dopravit, máte možnost využít leteckou dopravu. Letiště se nachází v těsné blízkosti Kodaně a běžně sem doletíte i přímým letem z Prahy. Je však třeba počítat zpravidla s vyšší cenou než v případě využití autobusové dopravy.

A co když si netroufáte na cestu po vlastní ose? Můžete jednoduše využít nabídku cestovních kanceláří či slevových portálů. Zde najdete například spoustu třídenních zájezdů z různých míst v ČR.

Je co vidět

Kromě toho, že Kodaň je velmi čisté a udržované město (tedy alespoň na mě tak působila), má toho opravdu hodně co nabídnout. Najdete zde různé památky, parky, botanickou zahradu či velmi zajímavé tržiště. Navíc musím podotknout, že většina turistických cílů se nachází v centru, poměrně blízko u sebe.

Mezi místa, jejichž návštěvu můžu všem doporučit, patří především:

Zámek Rosenborg 

Je dost pravděpodobné, že zámek vás zaujme i v případě, že nejste zarytý milovník památek. Alespoň u mě se tak stalo. Velmi hezké jsou také přilehlé zahrady, které přímo vybízí k odpočinku.

Nyhavn

O tomto vodním kanále jste už pravděpodobně slyšeli. Jedná se totiž o asi nejznámější turistický cíl v Kodani. O tomto faktu svědčí množství turistů, se kterými se tu při návštěvě setkáte. I když je Nyhavn velmi navštěvovaný, stojí za to se sem vydat – barevné historické domky ve spojení s loděmi na kanále tvoří opravdu nezapomenutelnou atmosféru.

Pevnost Kastellet

Uprostřed této pevnosti ve tvaru hvězdy můžete zahlédnout větrný mlýn či červeně zbarvené kasárny. Areál je zároveň skvělým místem k procházce, během které si užijete perfektní výhled na okolí. Podle počtu běžců, které jsem zde potkala, lze usuzovat, že jde také o velmi oblíbené místo mezi těmito sportovci.

Tržnice Torvehallerne

Patříte mezi milovníky gastronomie? Pak si nesmíte nechat ujít návštěvu této kryté tržnice. Najdete zde lahůdkářství, pekárny, bistra či kavárny. Vybere si zde každý.

Zelená pro cyklisty

Při návštěvě Kodaně velmi rychle zjistíte, jak rádi se dopravují místní po městě na kole. Podél silnice najdete cyklostezku, u každé budovy stojí minimálně jedno kolo. Pokud tedy máte jízdní kola v oblibě, půjčte si kolo a prozkoumejte město po vzoru místních.

Švédsko, co by kamenem dohodil

Při pohledu na mapu zjistíte, že Kodaň leží velmi blízko Švédsku. Dokonce tak blízko, že ji dělí od švédského Malmö pouhý most. Pokud tedy chcete navštívit i sousední Švédsko, není nic jednoduššího než přejet přes Öresundský most. Cesta navíc trvá pouhých 35 minut. A to ani nezmiňuji výhled, který se vám při přejezdu naskytne.

Dragør hned za rohem

Je dost pravděpodobné, že jste o této přístavní vesnici nedaleko Kodaně ještě neslyšeli. Pokud však míříte do Kodaně, doporučuji toto (částečně neznámé) místo rozhodně navštívit. Zvládnete si ho prohlédnout i během půldenního výletu. Čekat tu na vás bude množství typických domků či přístav, z kterého přímo sálá severská atmosféra. Nachází se zde také několik kaváren. Kromě toho se sem dopravíte z Kodaně velmi jednoduše- doveze vás sem linka 350S.

Ať jste tedy vášnivým milovníkem památek, skandinávských zemí či jen rádi poznáváte nová místa, věřím, že nebudete z návštěvy Kodaně zklamaní. Každý si tu najde to své. Tato metropole má zkrátka své nezapomenutelné kouzlo.