14 výletů pro páry, které změní váš život

Jedna z nejlepších věcí ve vztahu je, že máte v druhé polovičce kamaráda, a jedna z nejlepších věcí na cestování je, že cestujete právě s kamarádem a můžete tak ve dvou zkoumat neznámé části světa. Ať už cestujete v tuzemsku nebo do zahraničí, výlet s druhou pro vás významnou osobou téměř vždy zaručuje neobvyklé zážitky. Cestování s vaší polovičkou může být výhodné, protože možná je to právě on, který vám pomůže se dorozumívat v místním jazyce.

Je snadné odhalit skryté stránky vašeho partnera nebo možná dokonce i ty své, protože pokud jste spolu krátce, právě cestováním můžete okusit sílu vašeho vztahu, a jak se ten druhý zachová v krizové situaci. Při rozhodování, kam se vydat s vaším partnerem, jestli na romantickou pláž a krásných míst po dobrodružné aktivity s ohromujícím výhledem, pokračujte ve čtení a nenechte si ujít 14 míst, která by rozhodně měla být na vašem seznamu.

Bali, Indonésie

Bali, známé také jako Ostrov bohů, je všestranné útočiště s nabídkou pro každý pár. Pokud vaše verze romantiky vypadá jako procházka svěží zelenou trávou, opičími lesy a procházením mezi rýžovými poli, máte štěstí. Pokud oba máte rádi noční život, muziku a světelnou show, Bali je svým nočním životem proslulá – do ranních hodin rozhodně spát nepůjdete. Chcete se cítit duchovně osvícení? Bali má nesčetné množství chrámů a svatyní, které můžete navštívit. A pokud milujete pláže, ostrovní pláž se pohybuje od bílých písčitých břehů po neočekávaný černý písek, který uvidíte na severním a západním pobřeží. Zatímco některé části ostrova si zachovaly svůj téměř původní nemoderní vzhled, ostrov je oblíbeným turistickým cílem, takže je dobře vybavený pro mezinárodní cestovatele, kteří hledají romantický pobyt s komfortem, jako jsou špičková střediska, kurzy jógy, lázně a kavárny.

Santorini, Řecko

Santorini je v dnešní době hlavním místem na Instagramu – příspěvky jsou plné novomanželů, kteří se těší na svoje perfektní líbánky. A dává to smysl – Santorini je oblázková oáza, která obklopuje turisty éterickou fantazií. Romantika ostrova se prodává v podstatě sama – putování po kopcích, ulicích, jste obklopeni jasnými bílými stěnami a modrými střechami a ve večerních hodinách máte místo na západ slunce v předních řadách. Jakmile slunce zapadne, město se rozsvítí a domy, kostely a restaurace září jako hvězdy.

Safari v Tanzánii

Kromě cestování do Tanzánie na výlet na horu Kilimandžáro můžete v této zemi navštívit neuvěřitelné přírodní rezervace a národní parky. Procházka po safari otevírá vaše oči do úplně neznámého světa a dovoluje vám i vašemu partnerovi poznat něco nového: poprvé uvidíte lva, poprvé projede africkou planinou posetou baobabovými stromy, poprvé se setkáte s někým z místního kmene. Určitě stojí za zmínku kráter Ngorongoro, největší neaktivní a neporušený vulkanický kráter na světě. Jeho tvar misky vytváří pro zvířata přirozenou hranici, což zvyšuje pravděpodobnost, že během vašeho safari dobrodružství můžete objevit velkou pětku – lev, gepard, nosorožec, slon, buvol. Národní park Serengeti je dalším populárním cílem safari díky masové sezónní migraci divokých zvířat a zeber, velké populaci lvů a dalších rozmanitých zvířat.

Tulum, Mexiko

Dva hlavní pilíře mnoha romantických prázdnin jsou intimita a exotické zážitky – a Tulum má obojí. Můžete se procházet po tropických plážích, šnorchlovat v nedalekém vodním zábavním parku Xel-Ha, plavat v moři s výhledem na mayské stavby, které tvoří jednu z nejneobvyklejších míst jejich druhu. Po dni stráveném relaxací či dobrodružstvím bude rozhodně třešničkou na dortu pití v baru, který připomíná džungli.

Whistler, Kanada

Skvělý způsob, jak se spojit jako pár, je aktivní lyžování v horách Whistler a Blackcomb, ať už jako profesionálové, tak i jako začátečníci. Můžete se projít po horách a vychutnat si stezky a výhled na zasněžené stromy, poobědvat v horské chatě. Město Whistler je živé, plné barů, obchodů, restaurací. Malá zimní krajina je stejně okouzlující jako vnitřek sněhové koule a co je lepší pro romantickou dovolenou než právě tohle?

Oxford, Anglie

Pouze dvě hodiny od Londýna, Oxford nabízí kuriózní útěk do středověké britské architektury a útulných sousedských hospod. Všude kam se podíváte, vidíte nádherné kulisy přímo stvořené pro pohled nebo inspiraci pro návrh luxusního domu a v uniformách oblečené studenty a profesory, kteří se vydávají na Oxfordskou univerzitu. Díky přítomnosti univerzity se budete cítit, jako byste hráli hlavní roli v romantickém filmu, ve kterém je hlavním tématem romantika.

Cappadocia, Turecko

Pro pohádkovou dovolenou není nic lepšího, než krajina plná skal a města ve skalách. Nachází se zde jeskynní kostely, podzemní město a domy vytesané do skal. Ideální je nad tímto městem létat horkovzdušným balonem, abyste si vychutnali tu pravou atmosféru města.

Paříž, Francie

Paříž a romantika jdou dohromady jako Valentýn a cukrovinky, výroční večeře a svíčky. Když se podíváte na fotky objímajících se párů ve městě světla, můžete prakticky vidět srdce v jejich očích.

Hakone, Japonsko

Hakone nabízí intimní útěk z městského cestování tím nejvíce uvolňujícím způsoben – horké jarní prameny. Kromě relaxace v horkých pramenech v tradičním ryokanu (japonský hostinec) můžete využít přírodních lokalit, jako je například jezero Ashi a sopka Mount Fuji, nebo navštívit červenou hakonskou svatyni a prohlédnout si ohňostroj. Možnosti dopravy jsou zde spíš jako menší dobrodružství než přímý způsob cestování, od lodí a lanovek až po stezky po horách.

Polární záře v severním Norsku

Pokud jste někdy uvažovali o hvězdném romantickém zážitku, severní Norsko má nespočet příležitostí je uskutečnit. Oblast, která pokrývá přibližně jednu třetinu Norska, je považována za vrcholovou destinaci pro sledování polární záře od podzimu do poloviny dubna, zatímco od května do července je slunce stále na obzoru i během půlnoci, tzv. „jev půlnočního slunce“. Pokud se odvážíte vyjet do Svalbardu, nejsevernějšího obydleného regionu Evropy, zažijete 24hodinové denní světlo v období od dubna do srpna. Na opačném konci světelného spektra mají ve Svalbardu v lednu a únoru „polární noci“, kdy noc trvá více než 24 hodin, což činí polární záři ještě více viditelnou.

Porto, Portugalsko

Porto je pobřežní obchodní město, které vás ohromí dlážděnými ulicemi, starobylými domy, barokními kostely a převahou rodinných podniků a továren – Porto se pyšní titulem nejslavnější export regionu. V nedalekém údolí Duoro můžete navštívit vinice, kde se vyrábí víno po dobu 2000 let, ochutnat víno a podílet se na některých ze sklizňových prací.

Pobřeží Amalfi, Itálie

Pobřeží Amalfi je hlavní volbou pro romantickou dovolenou ve Středozemním moři pro svou přírodní i architektonickou krásu. Turisté se mohou kochat přírodními scenériemi, projížděním malebných vesnic s výhledem na moře a mohou navštívit místa, jako jsou např. „Smaragdová jeskyně“, středověké kostely, zahrady a muzea. Pokud chcete strávit čas jen sami se sebou, existují hotely, které nabízejí výhled na oceán a jsou luxusně vybaveny.

Buenos Aires, Argentina

V rušném hlavním městě Argentiny se nebudete vy ani váš partner cítit vyčerpaní. Každý víkend se v celém městě pořádají různé hry, například opery. Množství restaurací a barů poskytuje spoustu možností na večeři. Pro každodenní příležitosti navštivte La Boca, pulzující čtvrť známou pro tanec tango, procházejte se po pláži nebo mezi domy a obchody vymalovaných v jasných barvách.

Ostrovy Whitsunday, Austrálie

V srdci Velkého bariérového útesu leží těchto 74 ostrovů u pobřeží Queenslandu v Austrálii. Můžete využít plavbu po nezmapovaném území s neuvěřitelnými místy ke společnému objevování. Pláž Whitehaven je jedna z nejznámějších pláží s bílým pískem na ostrově a navzdory tomu, že je turisticky oblíbeným místem, se rozprostírá více než 6 kilometrů, takže je snadné najít si svoje vlastní místo. Kromě blažených dnů na pláži můžete podnikat různé nezapomenutelné romantické výlety, jako například létání helikoptérou, plavba na lodi na několik dní nebo šnorchlování na Velkém bariérovém útesu.