Už máte svůj sedací pytel nebo vak?

Sedací vaky a pytle se v poslední době staly moderní alternativou ke klasickému nábytku. Umožňují relaxaci a tvarem se přizpůsobí vašemu tělu, proto vás při sezení nebudou nikde tlačit, jako klasické židle či křesla. Vyrábí se již naplněné polystyrenovými kuličkami, případně si je můžete sami naplnit vzduchem, což oceníte zvláště na dovolené, kam si díky skladnosti budete moci přivézt pohodlí vašeho domova sebou.

Sedací pytle pro vyšší kvalitu sezení

Sedací vaky jsou doporučovány mnohými odborníky jako součást zdravého životního stylu. Při sezení v sedacím vaku není tak silně přetěžována páteř jako, když se posadíte do vzpřímené polohy na židli či pohovku. Tvar pytle se navíc přizpůsobí tvaru vašeho těla, které ta dostane optimální oporu. Sedací vaky byly z důvodu absence ostrých hran vyvinuty pro využití především dětmi. Svoji oblibu si časem získaly ale i mezi dospělými a v současné době se vyrábí v mnoha velikostech, barvách a designech.

Pro koho vak pořizujete?

Při výběru toho správného sedacího vaku je potřeba se zaměřit především na to, kdo ho bude nejčastěji používat a za jakým účelem. Tomu poté přizpůsobte rozměry, volbu materiálu i odolnost. Chcete-li například pořídit sedací vak dospělému člověku na občasné sezení v interiéru, zvolíte pravděpodobně úplně jiný typ, než pokud účelem jeho pořízení bude posezení na terase za teplých letních večerů. Také z hlediska rozměrů upřednostníte jinou variantu pro děti a například pro babičku.

Pytle z rozmanitých materiálů i barev

Výhodou při výběru je obrovská škála materiálů, z nichž se pytle vyrábí. Seženete jak klasické pytle pro použití uvnitř místnosti, tak outdoorové, které si můžete vzít s sebou na cesty. Po dojetí do destinace vaší dovolené, je už pak stačí jednoduše naplnit vzduchem a začít lenošit. Sedací vaky se kromě obýváků a dětských pokojů kupodivu uplatní i v kancelářích. V moderně zařízených kancelářských budovách mohou být součástí zasedacích místností, pracoven či vstupních prostor. Své využití ale najdou i ve školách a školkách.

Výhody sedacích vaků

V porovnání s klasickým sedacím nábytkem je cena pytlů na sezení více než příznivá. Průměrný interiérový pytel pro dospělého člověka pořídíte již za cenu do 2 tisíc korun. Můžete využít jeho variability, díky níž se do něho můžete posadit nebo položit. A nespornou výhodou je také vysoká mobilita. Lehounký pytel přenese kamkoliv i váš potomek. Pořídíte-li kousek z omyvatelného materiálu, bude pro vás dalším plusem i jednoduchá údržba.

Na co si dát pozor při výběru?

Kromě kvality materiálu si všímejte i kvality prošití či lepení spojů a celkově odbornosti zpracování. Položte si otázku, zda se vám pytel pro vaše použití zdá dostatečně naplněný, případně zda lze s náplní vaku manipulovat jednoduše i doma. Představte si, jak se budete o vak starat. Bude možné ho jednoduše omýt nebo bude potřeba vyndat náplň a dát do pračky vyprat? Sázkou na jistotu je pak nákup sedacího pytle od některého z renomovaných výrobců i za trochu vyšší cenu. Zaručí vám to nejen to, že dostanete za svoje peníze kvalitní výrobek, ale v případě poškození či reklamace pytle, můžete očekávat solidní a poctivé jednání.

Máte-li vše rozmyšleno, na nic nečekejte, zamiřte pro váš nový sedací pytel a ulevte svým bolavým zádům.