Moderní řešení polic a policových dílů v domácnosti

Police jsou odnepaměti součástí našich domovů. Ať už slouží jako prostor k vystavení důležitých předmětů, fotek nebo květin, police jsou všudypřítomné. Je to jednoduchý způsob využití prostoru k uložení různých věcí. V tomto článku se podíváme na další kreativní řešení polic v bytě.

Police mohou být i dekorací

Police a policové díly máme doma snad všichni. Alespoň v jedné místnosti nějakou poličku máme. Všichni známe standardní police, které jsou připevněny ke zdi a řeší nám tak využití prostoru na holé zdi. Vystaveny tam většinou máme knihy, fotografie, dekorační předměty nebo květiny. Police tak plní hlavně praktickou stránku věci.

Pokud se zaměříme na dekorativnost polic, tak ano, existují v dnešní době už i police, které mají určitý dekor, nebo mají dekorativně řešené držáky. Nicméně mezi další dekorativní možnosti, které nám mohou police plnit, patří i další kreativní využití polic. A to buď vlastnoručně vyrobené, nebo koupené. Mnoho lidí také využije zručnosti truhlářů, a to zvláště jedná-li se o atypický prostor. Nebo když chtějí něco originálního.

Rohové police jsou efektivní a moderní

Moderním prvkem jsou rohové police. Lze tak využít jinak nevyužitý kout místnosti a „ozdobit“ jej policemi. Dají se koupit už hotové v obchodě s nábytkem, či lze využít právě služeb oněch zmíněných truhlářů. Police jsou samozřejmě vyráběny převážně ze dřeva, ale na trhu se najde i řada jiných materiálů. Opět i v tomto případě si je člověk vybere dle vlastního vkusu. 

Možností je více. Originální mohou být i police takzvaně „zahnuté přes roh“. To v podstatě znamená, že police není ukryta přímo v rohu místnosti, ale přes roh místnosti zasahuje ven. Je to jistě zajímavé řešení, které nepostrádá originalitu a nápad.

Vyrobte si vlastní originální police

Vyrobit si vlastní police není nic těžkého. Jen je potřeba staré dřevo řádně ošetřit a znovu natřít. Inspirovat se můžete na internetu, vždy lze najít spoustu užitečných návodů. Můžete tak využít stará prkna, nebo dokonce staré dřevěné bedýnky. Ošetříte, natřete, připevníte na zeď a máte hotovo. Lze využít skoro cokoliv, představivosti se meze nekladou. 

Například pokud máte ratanové hranaté koše (košíky). Z těch také celkem snadno vytvoříte třeba koupelnové police na zdi tím, že je připevníte na zeď dnem. Do nově vzniklých polic můžete ukládat toaletní papíry nebo smotané ručníky. Hezky také vypadají závěsné police. Ty visí na pevnějším laně, které je zaháknuto za hák či skobu ve zdi. 

Další možnosti polic v bytě

Mezi další možnosti patří například různě barevné police odlišných délek, seskládané do geometrických tvarů. Šestihranné nebo trojúhelníkové tvary nejsou výjimkou. Police s různou délkou vytváří na zdi zajímavé obrazce. Můžete je na zeď připevnit „cikcak“ a originální řešení je na světě. 

Police najdou své uplatnění jak v koupelně, v obývacím pokoji, tak i v ložnici. Pokud v sobě najdete jen trochu kreativity a chuti do díla, jistě brzy najdete originální řešení polic i ve vašem bytě.