Jak udržet doma neustále čisto? Pomohou robotický vysavač, parní mop ale i čištění ozonem

Mít doma neustále čisto je přáním každé hospodyňky. Jenže to v dnešním zrychleném životním tempu není tak jednoduché. Komu by se chtělo běžet z práce na nákup a honem domů uklízet. Na úklid větší úklid domova si většina žen nechává víkend.

Ten by měl však patřit odpočinku a trávení volných okamžiků s rodinkou. Je tedy vůbec možné docílit bez větší námahy dokonale čisté domácnosti? Potěšíme vás – je to možné, a také vám prozradíme, jak na to. Práci vám usnadní čištění ozonem, parní mop a robotický vysavač.

Robotický vysavač

Robotický vysavač je velký pomocník, který za vás udržuje podlahu v čistotě. Ať už máte podlahy dřevěné, dlažbu, vinyl či koberec. Kvalitní robotické vysavače si poradí nejen s drobky, chlupy, vlasy, prachem, ale i mikroby a bakteriemi. Některé jen luxují, ale jiné dokážou i vytírat. Moderní modely robotických vysavačů umí dojet do dobíjecí stanice, takže při jeho luxování nemusíte být vůbec doma.

Parní mop

K dalším skvělým pomocníkům patří parní mop. Ten lze použít jak pro vytírání, tak čištění. Umýt s ním můžete okna, sprchový kout, vanu, toaletu, spárování mezi kachličkami, skleněné povrchy – jako poličky, skleněný konferenční stolek, zrcadla. Na dřevěný nábytek parní mop nepoužívejte. Narušila by se vosková vrstva a mohl by se začít časem loupat. I když parní mop sám neuklidí (jako robotický vysavač), rozhodně práci usnadní a zrychlí.

Čištění ozonem

Od věci není čas od času provést doma desinfekci ozonem. Ozonování zbaví vaší domácnost různých pachů a zničí bakterie, roztoče a mikroby. Pak už stačí používat výše zmíněné pomocníky a udržovat pořádek.

Každý den něco

Abyste předešli tomu, že úklidem budete trávit celý den, je vhodné pořádek doma udržovat a udělat každý den něco. Klidně si udělejte rozpis a domácí práce rozdělte podle dnů. Neváhejte zaúkolovat také ostatní členy rodiny.