Levné tipy na úložný prostor

Máte menší byt nebo prostě moc věcí? Přemýšlíte, jak stylově vyřešit problém s nedostatkem úložných prostor? Asi každý se dostal do situace, kdy skříně přetékají, nové věci už se nikam nevejdou nebo není v pokoji prostor třeba na noční stolek. Toto je problém zejména menších bytů, kde člověk musí přemýšlet o každé nové skříňce. V tomto článku najdete několik tipů, které vám ušetří nejen peníze, ale i čas a nervy.

1) Postel z palet

Toto je velmi dobrý tip například pro studenty. Palety můžete sehnat zdarma, stačí se jen poptat známých, jelikož většina lidí dnes zná někoho, kdo má firmu, ve které přebývají palety. Také je můžete koupit, výkupní cena se pohybuje kolem 200-300 Kč. Na jednolůžkovou postel vysokou asi 60 cm budete potřebovat cca 9 palet (záleží na jejich velikosti), na dvojlůžkovou postel pak dvakrát tolik. Nezapomeňte palety před smontováním obrousit alespoň ze strany, na které leží matrace.

Palety dodají vašemu bytu velmi moderní a designový vzhled. Dřevo můžete nechat přírodní nebo nabarvit například na bílo či na jinou vámi požadovanou barvu. Tím si nábytek z palet ještě více přizpůsobíte stylu vašeho bytu či domu.

Cenou a variabilitou však výhody paletových postelí či nábytku nekončí. Mezery mezi paletami jsou vhodným prostorem pro úschovu knih, bot nebo krabiček. Zároveň si na palety můžete položit prkno, které zabrání tomu, aby předměty propadly.

Prostor v paletách může sloužit i jako noční stolek, ve kterém se dá schovat mobil, budík, kapesníky nebo cokoliv budete večer a ráno potřebovat. Zároveň jdou na palety pověsit látkové kapsičky, které poskytnou další úložný prostor.

2) Věšák z konzol

Tento tip je tak jednoduchý a zároveň efektivní, že není divu, že je tak oblíbený. S tímto využitím konzol na police přišel obchodní dům IKEA a nyní jej používají bytoví designéři po celém světě. Nejen že ušetříte peníze, jelikož jeden tento držák stojí cca 40 Kč, ale také budete mít designový kousek, který oživí váš pokoj. Zároveň nemusíte kupovat masivní skříně nebo police. Jelikož budou ramínka na zdi a ve výšce, ušetříte tak prostor na zemi a u stěn. Tyto věšáky se dají zavěsit například nad komodu či nad postel, kde je často nevyužitý kus zdi. Proces je velmi jednoduchý, koupíte si nosníky k poličce s pravým úhlem a otočíte vzhůru nohama. Takto přiděláte ke stěně a můžete začít se zabydlováním.

3) Několikanásobné ramínko

Toto zvláštní pojmenování přesně popisuje ramínko, které vám ušetří cenné místo ve skříni. Nejčastěji se s takovými ramínky setkáváme na kalhoty. Jde o věšáky, které skýtají několik žbrdlinek, které zaručí pověšení více kusů oblečení na jedno ramínko. To je praktické nejen pro kalhoty. Na takovéto ramínko můžete pověsit i sukně, trička, nemačkavé šaty či legíny. Opět je výhodou cena, jelikož místo několika ramínek koupíte pouze jedno, cena se pohybuje od 60 Kč až do vysokých částek. Záleží jen na tom, jaké o ramínku máte představy.

4) Prodlužka na stěně

Poslední tip je velmi krátký, ale také velmi jednoduchý. Pokud nemáte prostor na noční stolek, ale chcete mít u postele například mobil, je tato rada právě pro vás. Stačí si pořídit prodlužku s vám vyhovujícím počtem zdířek a přivrtat ji na zeď do výšky vaší postele. Na nových prodlužkách jsou již udělány místa na zavěšení. Za přivrtanou prodlužku lehce zavěsíte například látkovou kapsu, do které si položíte mobil na noc. Budete ho mít stále u sebe a zároveň v nabíječce.