Zrcadlo v interiéru. Kam ho umístit?

‚Zrcadlo, zrcadlo pověz mi, kdo je ze všech nejkrásnější?‘, ptávala se Sněhurčina zlá macecha a podle lichotivých slov, kterými ji zrcadlo odpovídalo se ani nedivíme, že si jej v interiéru oblíbila. Dnešní pohádkou nedotčená zrcadla nám sice moc nezalichotí, přesto je však v interiéru milujeme. Proč? Jsou praktická, interiér projasní a ozvláštní.

Zrcadlo v koupelně

Kdyby v koupelně nebylo zrcadlo, nejspíš by se do ni ženy tolik netěšily. Zrcadlo v koupelně je považováno za klasiku. Ať už je součástí koupelnové skříňky nebo samostatně visí nad umyvadlem, důležité je osvětlení, které zaručí perfektní nalíčení i přes tmu venku. Jedinou nevýhodou zrcadla v koupelně je fakt, že se na něj stojí fronty.

Zrcadlo volně v interiéru 

Zrcadlo však může v interiéru stát samo o sobě. Dnešní trh nabízí nepřeberné druhy – zrcadla v rámu nebo bez rámu, různě tvarovaná zrcadla, zrcadla lišící se velikostí a podobně. Zrcadlo můžete zavěsit nad komodu nebo kdekoliv jinde do prostoru. Často se zrcadlo umisťuje u dveří. Hlavním cílem zrcadla je oživit interiér, rozbít fádně působící prostor a celkově prostor projasnit. Zrcadlo je důležitým doplňkem i v umění  o harmonickém bydlení Feng Shui. Tento styl doporučuje postavení postele v ložnici tak, aby z ní bylo vidět na dveře ( kde by mohlo hrozit nebezpečí). V případě, že postel nelze jinak situovat, umožní správné umístění  zrcadla pohled na dveře. Ovšem pozor, na druhou stranu  Feng Shui zakazuje umístění zrcadla hned naproti postele, kde by mohlo v noci a ve tmě dojít k úleku z vlastního stínu.

Zrcadlo jako součást šatní skříně

Kdyby měla zlá Sněhurčina macecha ve své komnatě šatní skříň se zrcadlem, nejspíš by se více zajímala o módu a chuděru Sněhurku nechala na pokoji. Zakomponování zrcadla do šatní skříně je velmi oblíbeným prvkem. Zrcadlo může být u šatní skříně přes celou jeho přední plochu nebo jen v jeho části. V každém případě je zrcadlo u šatní skříně velmi výhodné a přijdou na to zejména ženy. Svůj módní kousek si prohlédnou hned v ložnici, aniž by musely odbíhat do koupelny. Opět zrcadlo v ložnici působí svěže a zajímavě.

Zrcadlo v předsíni 

Přítomnost zrcadla v předsíni je zřejmě podmíněná nápadem ženy. Jedině žena totiž ví, jak moc je důležité poslední doladění make-upu. Zrcadlo v předsíni je buď součástí předsíňové sestavy nebo je v předsíni umístěno samostatně, třeba nad komodu.

Toaletní stolek a…zrcadlo 

Možná si říkáte, že byste další zrcadlo v interiéru našli už jen v dámské kabelce. Ne tak docela, zrcadlo v interiéru ještě najdete ve formě toaletního stolku. Toaletní stolek není klasickou součástí ložnice jak tomu bývalo kdysi. V poslední době se však hlásí znovu o slovo. Toaletní stolek nabízí rozměrné zrcadlo, odkládací plochu pod ním a většinou i šuplíky, police a úložnou skříňku. Toaletní stolek ženy ocení v případě, že je v koupelně přeplněno.

‚Zrcadlo, zrcadlo, kdo je ze všech nejkrásnější?‘, můžete se ptát zrcadel v interiéru. A co vy víte, podle jejich četnosti v domácnosti se i vy možná dočkáte lichotivé odpovědi!