Koberec v dětském pokoji

Při zařizování dětského pokojíčku se klade důraz na spoustu věcí – na výběr postele, na kvalitu matrace, na správný výběr šatní skříně i na rozmístění jednotlivého nábytku. Ne malá pozornost se však musí věnovat i podlaze. Častou otázkou rodičů je: ‚pořídit dětský koberec do pokojíčku, nebo ne?‘. My říkáme, rozhodně ano! I přesto, že dnešní trend sází na podlahy, které jsou mnohem hygieničtější a snadnější na údržbu, přítomnost koberce v dětském pokojíčku je neméně důležitá.

Výhody koberce v dětském pokojíčku

I přesto, že je podlaha v pokojíčku častou volbou dnešních maminek, které ji jednoduše vytřou s jistotou, že děti mají čisto,  je často zakryta kobercem. Koberce nabízejí mnoho výhod:

– chrání děti od studené podlahy

– na koberci to dětem neklouže

– působí protihlukově

– zejména koberce s dětskými motivy podněcují fantazii dítěte

– působí hezky v interiéru

Ochrana před studenou podlahou

Ty nejlepší hry vznikají právě na podlaze. To dobře ví nejen děti, ale jejich maminky. Proto je pro ně pořízení dětského koberce jasnou volbou. Vybrat si mohou buď z celoplošně pokládaného koberce nebo mohou použít dětské kusové koberce, u kterých si mohou vybrat z nejrůznějších velikostí. Kusový dětský koberec se pak zpravidla umisťuje do středu pokoje, kde je největší prostor na hry. Aktuální trh nabízí celou řadu koberců – chlupaté, hladké, s nejrůznějšími motivy…u dětí je pak doporučován hlavně výběr hladkých a ne moc chlupatých koberců, které jsou snadno udržovatelné, lze je dobře vysát a nebo vyčistit mokrým hadrem, neusazuje se v nich tolik prachu. Koberec děti chrání před studenou podlahou, na které by brzo prochladly.

Na koberci děti neuklouznou 

Při svých hrách děti všemožně skotačí, proto je pád nebo uklouznutí jen otázkou času. Koberce jsou výhodné tím, že dětem to na nich neklouže tolik jako na podlaze. Hrát si tak mohou bez obav z pádu. V dnešní době se můžete setkat s různými povrchy koberců, setkat se tak můžete i s neklouzavými prvky.

Koberec působí protihlukově

Zkuste upustit těžký předmět na holou podlahu a pak ten samý předmět na koberec. Vidíte ten rozdíl? Na koberci bude hluk o dost tišší, za což vám poděkují zejména sousedi dole. Dupání nohou i radovánky s míčem tak mohou děti praktikovat mnohem snáz, když je na zemi koberec. Maminka ani nikdo jiný je za to neokřikne.

Dětské koberce podněcují dětskou fantazii

Pokud i vy uvažujete o koupi koberce do dětského pokojíčku, budete mít určitě z čeho vybírat. Design koberce vybíráme hlavně podle věku dítěte i podle uspořádání pokojíčku. Vybírat tak můžete jednobarevná provedení, stejně tak i roztomilé pohádkové motivy. Vynikající jsou dětské hrací koberce s infrastrukturou měst, cest, farem a vesnic. Vybírat můžete i koberec se skákacím panákem i jiným vyobrazením, které dítě podnítí ke hře.

Dětský koberec působí hezky v interiéru

Spolu s výmalbou stěn, dekoracemi i základním vybavením pokoje  působí i dětské koberce v interiéru velice hezky. Zútulní jej a zkrášlí prostory. Dětský koberec patří mezi oblíbené tkaniny v dětském pokoji. Pořídit jej do pokojíčku vašeho dítěte můžete i vy.