Cementové koupelny jsou trendy

Líbí se vám koupelna v šedém odstínu? V tomto roce je moderní mít koupelnu z cementu. Dříve se tento materiál používal pouze pro venkovní užití- mini sprchu na vaší zahradě anebo v jihoasijských zemích, když se sprchujete venku a vidíte na oceán.

Na vnitřní koupelnu se používá materiál mikrocement, který se v domácnosti vyskytuje taky na výrobu podlah a stěn.Můžete si sami vybrat, jaký výsledný vzhled by vaše koupelna měla mít. Můžete mít drsný povrch stěny na dotek nebo cement naopak úplně vyhladit. Jedna z výhod, proč použít právě cement je ta, že se jedná o jednolitou souvislou plochu bez mezer a případných úniků tepla. Je také velmi jednoduché ho čistit.

Proč si zvolit cement a jak ho používat?

  • Univerzální materiál vhodný jak pro vnitřní či venkovní prostory
  • Lze použít na podlahu, stěny i stropy
  • Sklon ke změně barvy (žloutnutí), což uvítají lidé s estetickým cítěním

Pokud máte malou koupelnu, je využití cementu ideální, protože se prostor bude zdát větší. Pro ještě větší efekt můžete cement spojit s geometricky navrženými kachličkami v odstínech bílé a šedé.

Podlaha

Podlaha vyrobená z cementu se hodí k modernímu industriálnímu stylu, ke skandinávskému i klasickému stylu koupelny. Je vhodná jak z praktického hlediska, tak i pro svou krásu a estetičnost. Podlaha nemusí být nutně čistě šedivé cementové barvy, můžete na ni položit barevné aplikace a dekorace.

Stěny a strop

Není nic jednoduššího, než použít obyčejný cement. Pro vyšperkování šedé barvy kombinujte cement s dřevem, kdy bude mít místnost úplně jiný rozsah.

Baterie

Zapomeňte na cement jako na něco nevýrazného a chladného, v nejnovějším provedení je cement považován za neutrální materiál, který se používá k vytvoření koupelny s charakterem. Baterie můžete mít v moderním i klasickém stylu, vždy půjde o vynikající originální kombinaci.