Rozchody bolí, aneb miluji ho i po letech

Znáte ten hořký pocit tam někde vevnitř. Cítíte ten knedlík v krku. Únava a nechutenství. Neustále se vám chce brečet, ale jakákoliv vzpomínka nebo poznámka vás opět dožene k slzám. Přes den ve škole nebo v práci, se snažíte tak nějak fungovat a nechcete se o tom bavit, sebemenší poznámka vás dožene k slzám. A cítíte se tak slabá na to, abyste tomu vzdorovala.

Toto jsou symptomy krátce po rozchodu, jenže co když jste od sebe několik měsíců či let a pokaždé když ho vidíte nebo jste nucena si na něho živě vzpomenout, máte pocit že váš vztah skončil nedávno.

Špatně jste se smířila s rozchodem

Je to nejčastější možnost, kdy máte pocit že jste se s tím mužem rozešla před týdnem. Ta změna ve ve vašem vztahu se odrazila nepatrně tím, že jste hned navázala nový vztah nebo jste před tím prostě utekla. Dusila jste to v sobě a zlomené srdce jste léčila divokými večírky nebo vztahy na jednu noc.

O rozchodu chce mluvit. Nejde o to si hrát na hrdinu. Někdy to trvá i pár let, než se vám zahojí zlomené srdce. S rozchodem je nutné přirozeně splynout, jinak ani bolest nemůže přirozeně odejít.

Ublížil vám

Udělal vám něco neodpustitelného. Tak jste ho definitivně odstranila ze svého života. Byl to prostě určitý šok, když vás ten člověk náhle postaví před hotovou věc a vy nemůžete dělat nic jiného než odejít,

V takové situaci je těžké zapomenout a už vůbec zapomenout v dobrém. Posuňte se o něco dál, odpusťte si, odpusťte i tomu prevítovi a nemrhejte svou energií na špatné lidi a jejich činy.

Rozešli jste se na základě jiného důvodu, než byl problém ve vztahu

Ano. To bolí nejvíce. Rozešli jste se proto, že jste se prostě museli rozejít. A tím nemam na mysli, že jste byla jeho milenka a on měl rodinu, ale třeba proto že jeden z vás musel odcestovat na dlouhou dobu do zahraničí, nebo si jeden z vás našel práci, která mu vzala spoustu volného času, a ten druhý to prostě nedokázal unést.

To je asi to nejhorší, když s někým chcete být, ale nemůžete. Také vám může vadit, že váš milovaný protějšek se nechce vrátit, nebo změnit práci. Je to situace, která je těžká pro vás oba. A pokud jste stále single a on je single, zkuste to znovu. Tím se opravdu nedá nic zkazit, pokud váš vztah byl funkční.

Možná bude potřeba přistoupit na kompromisy, ale když se chce, tak jde všechno.

Nikdo vám ho nenahradí

Ano, i tak to bývá. Máte pocit, že nikoho lepšího už nepotkáte, že nikdo nemůže být jako on. Pokud o to stojíte a stojí o to i on, můžete se k sobě pořád vrátit. Vždycky lepší pozdě, nežli později.

Pokud vás ale nechal kvůli jiné, nebo v tom byl jiný špatný důvod, přestaňte se trápit a zapomeňte na něho. Věřte tomu že  vám ho někdo jiný určitě nahradí a mnohem lépe.