Jak najít toho pravého?

Za starých časů babičky říkávaly, že na každý pytel se najde provázek a na každý hrnec poklička. Ovšem další stará lidová moudrost praví, že je mnohem snazší uctívat manželovu památku, než s ním žít. Jak je vidět, s výběrem partnera a manželstvím to nebylo snadné nikdy.

Nejčastější stesky zklamaných žen zní: Proč zrovna já mám takovou smůlu na chlapy? Na normálního chlapa nikde nenarazíš. Dobří chlapi jsou buď ženatí, nebo mrtví. Každý můj vztah po pár měsících skončí. Co dělám špatně, že přitahuju tak divné typy?

Mít smůlu na chlapy je běžný jev, naopak jen velmi vzácně uslyšíte šťastný povzdech: „Já mám takové štěstí na muže.“ Je to dáno tím, že mužů nevhodných pro vztah a rodinný život je mnohem víc než těch vhodných, takže hledání toho pravého je zdlouhavá práce ve stylu co pokus, to omyl.

Někteří z těch nevhodných se tím nijak netají, rovnou partnerce řeknou, že nestojí o svatbu ani o děti, ale zamilovaná žena doufá, čeká a pláče. Když vás muž upozorní, že se nechce vázat, věřte mu. Pokud by snad časem změnil názor, kvůli vám to nejspíš nebude. Jeho budoucí osudová žena chodí teprve do školky, i když to se ukáže až za dvacet let.

Jen málokteré dívce či ženě se poštěstí, aby jí ten pravý muž nějakou osudovou náhodou zazvonil u dveří, všechny ostatní tudíž musí chodit na místa, kde ho mohou potkat. Největší naději na úspěch má žena toužící po fotbalistovi, ať už aktivním, nebo fandícím. Fotbalové stadiony jsou plné chlapů všech tvarů a velikostí a to by v tom byl čert, aby se mezi nimi nenašel aspoň jeden použitelný pro rodinný život.

Žena, která nesnáší hlučné fotbalové prostředí, může třeba obejít rybníky a prohlédnout si rybáře, kdo ví, jaký úlovek na ni čeká.

Možností jak se seznámit je spousta – od společenských akcí, přes hobby až po seznamku. Jen je dobré nezapomínat, že víc zajímavých mužů je k vidění na výstavě aut než na výstavě výšivek.

Daleko větším problémem, než samotné seznámení je otázka: Je tohle konečně ten pravý? Užívejte si pozornosti muže, který vás zaujal, ale zbystřete v okamžiku když:

– se znáte týden a už se chce ženit

– v každé druhé větě zazní – maminka říkala

– neprozradí nic konkrétního o své práci, jen že má „nějaké kšefty“

– zdůrazňuje, že je velmi skromný a nikam vás nepozve

– půjčuje si od vás peníze a nechává za sebe platit

– neustále mluví o své bývalé

– pije, žárlí a vzbuzuje ve vás nejrůznější pochybnosti

Nevěřte, že svou láskou změníte a zachráníte narkomana, alkoholika, gamblera či násilníka i když vám naslibuje modré z nebe. Zato když muž hledá ženu do nepohody, můžete se spolehnout, že budete mít těžký život.

Stále se vám nedaří toho pravého najít a biologické hodiny už tikají? Nevěšte hlavu, naděje umírá poslední. Když všechno selže, zkuste se stát potvorou, ty prý mají na muže štěstí.

S radami jak najít toho pravého je to jako s horoskopy, opravdu to může vyjít, častěji to však nevyjde a pořád je o čem psát.