Pro ženy: Jak zvládnout Valentýna, když jste single

A je to tu zase, svátek zamilovaných. Z výloh útočí červená srdíčka, stánky s květinami jsou obsypané červenými růžemi. Z novin i z televize se linou reklamy na dokonalé dárky, na internetu blikají slevové akce na pobyty pro zamilované. A vy jste zrovna bez partnera. Ještě jste se nevzpamatovala ze single Vánoc a už přichází Valentýn. Přinášíme pět rad, jak zvládnout Valentýna v pohodě i bez partnera.

1. Nezavírejte se doma

Nechce se Vám vyjít z bytu a koukat na zamilované dvojice? Drásá Vás pohled do výloh plných červených srdíček a zamilovaných reklam? Je to pochopitelné. Ale pokud zůstanete zavřená doma, případný stesk a smutek ještě prohloubíte. Vyrazte si někam do přírody. Pročistíte hlavu a načerpáte energii.

2. Najděte spřízněnou duši

Určitě nejste jediná, kdo je momentálně bez partnera. Pozvěte nezadanou kamarádku na skleničku vína, uspořádejte dámskou jízdu. Nakonec zjistíte, že je skvělé nemuset se podřizovat nějakému svátku a povinně si vyznávat lásku s partnerem. Jste volná a užíváte si legraci s kamarádkami.

3. Nebilancujte a nevzdávejte se

Svátek zamilovaných není vhodná příležitost pro bilancování vlastního milostného života. Zejména pokud je to již několikátý Valentýn bez partnera. Při podobných myšlenkách snadno propadnete chmurám. Raději si představujte, že tento rok konečně někoho potkáte a příštího Valentýna už určitě budete slavit s partnerem.

4. Slavte s rodinou

Svátek lásky nemusí být jen o partnerství. Milujete svou rodinu? Svého psa? Kočku? Rybičky? Tak jim to dejte najevo. Láskou můžete zahrnout prakticky kohokoliv. Možná na Vás budou zpočátku hledět trošku nedůvěřivě, ale i babičku jistě potěší kytička a přání z lásky.

5. Udělejte si radost

Toužíte po romantické kytici? Polštářku ve tvaru srdce? Chcete dostat láskyplné přáníčko? No tak si ho zkrátka kupte. Kdo jiný Vám dá více lásky než vy sama sobě? Na kartičku si napište, proč se máte ráda a proč si zasloužíte, aby Vás měl rád i někdo další. Tím, že zapracujete na své sebelásce, zvýšíte šanci přivolat do svého života konečně správného muže.