Jak nenaletět lhářům!

Když potkáte nového zajímavého muže, máte naději, že tentokrát to už je určitě ON – správný chlap pro váš život. Své city tak vložíte do rukou člověka, který s nimi potom nelítostně odejde. Proč zlomené srdce spolkne i lež? Jak to zastavit?

Některé ženy stále hledají vinu u sebe, co udělaly špatně, když je chlap opustil. Jenže to není o vás. Je už takový a zachoval by se tak ke každé. Někteří lháři naslibují hory doly, jen aby vás dostali do postele. Miluji. Lituji. Slibuji. To jsou tři nejvýživnější lži pro hladové ženské srdce.

Muž jako balonek

Zkuste přemýšlet o svém srdci. Proč je hladové? Jak to, že mu chybí láska? Kolik lásky dáváte sama sobě? Jak moc se usmíváte? Do jaké míry jste uvnitř opravdu šťastná? Lidé, kteří mají dostatečně rádi sami sebe, nestojí o muže přelétavé jako pouťové balonky, které je při první příležitosti opustí. Zeptejte se sama sebe: Opravdu si přejete mít muže jako balonek, který musíte pevně přivázat, jinak by s vámi nezůstal a uletěl by? Myslíte, že tohle je opravdu láska?

Víte, co chcete a co potřebujete?

Život vám nedává to, co potřebujete. Zlobíte se, proč pořád potkáváte stejně špatné partnery, když je nechcete. Budete je potkávat tak dlouho, jak to budete potřebovat. Život funguje na principu, že opakuje překážky, kterým se vyhýbáte, nechcete je vidět nebo je obcházíte. Chce, abyste je pochopila a překonala. Život vám nelítostně vrací špatné partnery, kterým dáváte stále nové šance, abyste konečně pochopila, jakou lekci vám mají předat.

Nikoho nepotkáte jenom náhodou

Díky nejbolestnějším zkušenostem nejvíce zmoudříte, zesílíte a ponaučíte se. Jen tak už nedopustíte, aby vám do života ještě někdy vstoupil lhář, protože ho už poznáte na sto honů. A když se naučíte poznávat špatné muže, naučíte se oceňovat ty dobré. Po mnoha ranách a prohrách si pak o to víc dokážete vážit obyčejného chlapa, který vás dokáže milovat, nelhat a neopustí vás. Ale i on si také musel projít tím svým.

Nebojte se kroků do neznáma

Vždycky je lepší vykročit do neznáma, než zůstávat tam, kde už není láska. Láska je energie, síla, spokojený život. Proto byste měla myslet nejvíc na lásku k sobě samé. Lidé, kteří si sami sebe neváží, se pak diví, že si jich neváží druzí. Jestliže dáváte chlapovi najevo, že nemáte žádnou cenu, bude s vámi tak zacházet. A platí to i opačně. Kdykoli jsou lidé opuštěni, připadají si náhle jako bez hodnoty, protože posuzují svoji hodnotu jen podle toho, jak se k nim chová ten druhý. To je ale nesmysl!

Jen sama vztah nevybudujete

Potřebujete mít vedle sebe toho správného chlapa. Toho, který je schopen vaši cenu a hodnotu vidět. Každý člověk to ale být nemůže. Ten správný chlap nemusí být žádný krasavec. Ty nejdůležitější dary života jsou totiž často zabaleny v těch nejobyčejnějších papírech. Život vás učí, že tam, kde nic není, nemáte zůstávat. Protože potřebujete pochopit, že sama vztah nevybudujete. Že kvalitní vztah je jako dvojkolo. Jeden nemůže pořád šlapat a ten druhý brzdit.

Ukažte lháři s gustem dveře!

Nezůstávejte ve vztazích, kde nic dobrého už nebude. Život je příliš krátký na to, abyste ho promarnila bez lásky. Když se vám jí nedostává zvenčí, zamyslete se, jestli se máte ráda vy sama. Když budete mít ráda sama sebe, nedopustíte, aby vám někdo ubližoval. Když někdo nevidí vaši hodnotu, neznamená to, že ji nemáte. Pochopíte to, až když odejdete od špatného partnera a uvolníte tím místo pro někoho lepšího. A že lepší bude, o to už se postaráte. Když se vám váš drahoušek na rozloučenou bude posmívat, že už nepotkáte nikoho jako je ON, můžete mu odpovědět: V to také doufám!