Jak opravit poškozené nehty?

Máme mnoho špatných zvyků vyvolaných nervy: kroucení pramínků vlasů když mluvíme s přitažlivou polovičkou, jezení nezdravého jídla když nám neodepíše atd.

Naštěstí jdou tyto zlozvyky, jako téměř většina, lehce skrýt. S výjimkou jednoho. Ten jeden se ukazuje s každým e-mailem, který napíšeme, každý šálek kávy, který zvedneme. Co to je? Naše „dětské prsty“, které ničíme kousáním a loupáním.

Ale jako každý zlozvyk, i tento musí být zničen. Mějte své nehty dokonalé, jejich dospělý tvar si zaslouží být na seznamu priorit.

Jste zaujatí? Nyní použijte těchto 5 bláznivě-vyhlížejících způsobů, jak opravit vaše krátké a nepěkné nehty, které též pomáhají předcházet budoucím škodám.

Opravení nehtů čajovými sáčky

Na vaší cestě k normálním nehtům musíte hlavně skrýt skutečnost, že jste tzv. kousač. Za tímto účelem můžete použít čajový sáček k zakrytí trhlin, odřenin a boulí. Odřízněte horní část jednoho váčku, vyprázdněte obsah a vystřihněte z něj malé čtverečky (kolem šířky nehtu). Aplikujte základní nátěr na nehet a umístěte čtverec čaje na horní polovinu nehtu a vyhlaďte ho. Nechte vysušit (15 minut by mělo stačit) a naneste další vrstvu základního nátěru na celý svůj nehet. Opět jej nechejte uschnout, vezměte pilník a pilujte jako obvykle. Jakýkoliv převislý papír ze sáčku se odtrhne. Povrch by měl být nyní naprosto hladký (pokud tomu tak není, více pilujte). Natřete vaše nehty, dokončete vytvrzovací vrchní nátěr a vaše závislost na kousání nehtů bude skryta.

Použijte posilovač nehtů se zeleným čajem

Pomozte svým nehtům se dostat do silného, bezchybného tvaru použitím produktu na zpevnění nehtů, který zabraňuje lámání, odlupování nebo praskání slabých a křehkých nehtů.

Užívejte vitamíny pro zdravé nehty

Abyste nemuseli být závislí na čajových sáčcích nebo na silném posilovači nehtů, aby vaše nehty vypadaly dobře, zvažte konzumování všech přírodních vitamínů navržených tak, aby poskytovaly velkou podporu nehtům.

Mějte nástroje na manikúru vždy po ruce

Udržování nehtů dokonale hladkých po celou dobu odrazuje kousání. Investujte tedy do cestovní sady manikúry, abyste si mohli své nehty kdykoliv opravit a nepokoušeli se je znovu napadat.

Udělejte si gelové nehty

Pokud se chcete vyhnout neustálé péči o nehty, hledání manikúry apod., vyzkoušejte gelové nehty, které učiní vaše nehty dlouhodobě kryté a nebudete tak podléhat pokušení.