Jak odstranit z kůže barvu na vlasy

Přestaňte drhnout! Tyto tipy vám pomohou odstranit barvu z vaší jemné kůže !

Domácí barvení vlasů je velice pohodlné a levnější, ale co ty tmavé skvrny, které pokrývají váš krk či tvář? Nejste v tom samy! Zatímco existuje řada podivných domácích prostředků k odstranění barvy (například prášek do pečiva smíchaný s čisticím prostředkem, ocet či dokonce cigaretový popel) nejsou to nejúčinnější nebo nejšetrnější k citlivé pokožce. V salonech se dokonce můžeme setkat se šetrnou „old-school“ metodou – odstraňování barvy vlhkým ručníkem. Zde jsou postupy jak odstranit skvrny, aniž byste si musely drhnout obličej nebo používaly drastické přípravky jako je alkohol či odlakovač laku na nehty. A navíc se dozvíte, jak se těmto skvrnám vyhnout.

Nejprve zabraňte skvrnám

Aplikujte si na zátylek, uši a kolem vlasů vazelínu, abyste před barvením ochránily pokožku. Dávejte si však pozor, abyste si mast nevetřely do vlasů okolo obličeje, protože to zabrání tomu, aby se barva dostala do pramenů. Nezapomeňte také nosit rukavice, které se nacházejí v každé krabičce barvy, aby vám chránily ruce.

Barvěte pečlivě

Až budete mít svou sadu proti skvrnám připravenou, budete ještě potřebovat jemný čisticí prostředek na obličej a ručník, který se vám už nelíbí (to proto, aby mohl být zabarven). Nespěchejte na barvení, barvěte důkladně a pečlivě. Rychlé barvení se totiž váže na nepořádek, nejenom ten na umyvadle či podlaze, ale i na kůži.

Rychle odstraňte skvrny

Je to stejné jako u každé jiné skvrny, čím déle zasychá, tím lépe drží a hůře se odstraňuje. Ihned po nanesení barvy vlasů odstraňte veškeré její zbytky z pokožky, aby skvrny neměly šanci zaschnout a ztmavnout. Jemně je vyčistěte ručníkem navlhčeným horkou vodou a jemným čisticím prostředkem na obličej či šamponem. A nepanikařte, pokud se skvrnami nic neuděláte, za pár dnů samy zmizí. Jakmile si umyjete vlasy šamponem, skvrny začnou blednout a zmizí poté, co si několikrát umyjete tvář.