Pleny Pampers Premium Care

Když se řekne Pampers, každá novopečená matka i většinou otec ví, že je řeč o jednorázových plenkách pro novorozence, kojence a batolata. Tato velice známá a osvědčená značka vznikla již v 50. letech a první zmínka souvisí s panem Victorem Millsem, který první jednorázové pleny, které vynalezl, testoval na svých vnoučatech.

Pleny Pampers samozřejmě jako u všeho jiného procházely určitým vývojem a během tolika let vznikaly různé řady produktů. Momentálně se mohou pyšnit s hebkou povrchovou vrstvou a 3mi absorpčními kanálky pro okamžitý pocit sucha. Jsou totiž speciálně navrženy pro pokožku novorozence.

Vzhedem k tomu, že mám doma teprve tříměsíční dceru, mám zatím vyzkoušenou klasickou řadu Pampers Active Baby a novější řadu Pampers Premium Care, se kterými jsem velice spokojená, proto věřím, že stejně kvalitní jsou i další produkty této značky. Více jsem však spokojená s Pampers Premium Care, jejich výhody a nevýhody popíši níže.

Jedno se u této značky všeobecně nedá popřít, a to jejich speciální vyvinutí pro pokožku kojence. Mám dceru s citlivou pokožkou, a i přes vyzkoušení různých druhů plen jiných značek, jsme se nakonec stejně vrátily k Pampers, jelikož se mi vždy osypala a rychle zapařila, takže poté trpěla až menším plýsňovitým onemocněním v oblasti konečníku. Stejný problém nastává i při použití vlhčených ubrousků jiné značky než Pampers.

Výhody Pampers Premium Care

Pleny Pampers Premium Care jsou velice vhodné pro alergiky a děti s citlivou pokožkou. Mně osobně dcera snese všechny řady, ale vím o případech, kdy maminky mohly dávat pouze řadu Premium Care, aby dítě nemělo vyrážku a jiné s tím spojené problémy. Zároveň pokožku dítěte chrání.

Pro maminky, které se obávají změny, je dobrou zprávou i fakt, že jsou číslované stejně jako klasická řada.

Pampers Premium Care jsou vyrobeny z prodyšného materiálu pro správné dýchání pokožky, takže vypadají jako hebký a příjemný bílý papír s obrázky.

Jako velikou výhodu jak této řady, tak celkově plen značky Pampers shledávám indikátor vlhkosti na přední straně plenky, který je žlutý a pokud je potřeba plena vyměnit, jmenovaný proužek se zbarví do zeleno-modra. Stačí se tedy kouknout pouze pod body a není potřeba dítě rozbalovat.

Největší klad, který jistě ocení každá maminka je vrstva pro absorpci tekuté stolice. V praxi se mi narozdíl od klasické řady nikdy nestalo, že by plenka nějakým způsobem přetekla. Vše co má zůstane uvnitř, jelikož se právě díky vrstvě vstřebá. Když pak dceru rozbalím, jednak jí nemusím celou převlékat, protože má stolici doslova všude a ani nehrozí ušpinění přebalovacího pultu apod., jelikož na povrchu nad vrstvou zůstane opravdu minimum.

Pampers Premium Care jsou tvarově přizpůsobené hojení pupíku novorozence u velikostí 0,1 a 2.

Nevýhody plen Pampers Premium Care

Jako jedinou nevýhodu a tak trošku i hloupost shledávám jako matka puntičkářka ne příliš hezký papírový vzhled, ale zase hlavní je, že je příjemný miminku. A samozřejmě poměrně vysokou cenu.

Ovšem tady si troufám říci, že kvalita odpovídá ceně a mně osobně se to vyplatí. Nenašla jsem jiné plenky, které by byly stejně kvalitní a vyhovovaly, jako Pampers Premium Care. Tady doporučuji sledovat letáky drogerie Teta, jelikož na ně mají často slevy a koupit se vyplatí nebo objednávám u feedo.cz.