Pleny Happy Mimi Flexi Comfort

Dětské pleny Happy Mimi Flexi Comfort jsou jednorázové dětské pleny vyráběné v Turecku. Podobně jako většina značek plen jsou i Happy Mimi vyráběné v několika řadách, přičemž řada Flexi Comfort je z nich nejvyšší. Dle popisu na obalu by napříč velikostmi měla být pokrytá hmotnostní škála od 3 – 25 kg. Testovaná velikost 3 Midi je vhodná pro děti od 4 do 9 kilogramů. Testování probíhalo na dítěti s hmotností přibližně 6 kg.

Složení plenek

Stejně jako u většiny jiných značek plen je přesné složení plen zcela nedohádatelné. U této značky se o složení z obalu nedozvíme naprosto nic.

Popis pleny

Dětské pleny Happy Mimi Flexi Comfort mají extra savé 3D jádro se zvýšenou absorpční schopností a jemným prodyšným povrchem, což napomáhá většímu pohodlí citlivé dětské pokožky. Pružné zapínací pásky mají anatomický tvar a nebrání dětem v pohybu. Gumičky kolem nohou nepropustí tekutinu mimo plenku ve dne, ani v noci.

Zkušenosti a dojmy

Nový balík plen při rozbalení nijak nezapáchá a naopak velmi příjemně voní „čistotou“. První dojem z pleny je skvělý. Balení je velmi pěkně graficky zpracováno a vnější potisk samotné pleny je nejkrásnější, ze všech plen, které jsme doposud vyzkoušeli. Výrazné barvy zvířátek na plence se dětem moc líbí a při přebalování si obvykle vystačí s prohlížením čisté pleny a nikam neprchají.

Pleny jsou poměrně tenké a jejich vnitřní povrch je na dotek měkký. Pokožka našeho dítěte ho snáší velmi dobře a doposud nikdy nedošlo k žádným potížím. Přes den plena nemá problém vydržet 4-6 hodin. V noci plena sice neproteče, ale pravděpodobně pro dítě nad ránem již nebude příliš komfortní. Po 10 hodinách byla pokožka dítěte poměrně vlhká a savých míst k pohlcení další tekutiny již moc nezbylo. Při rozbalení dítěte nebyl cítit zápach, což mě velmi mile překvapilo.

Plenky jsou vyráběné výhradně pro drogerii Teta. Běžná cena za balík plenek je 269 Kč za balík 44 kusů a jedna plena vychází na 6,10 Kč. V akci lze narazit na cenu až 189 Kč a pak jedna plena vychází cca na 4,30 Kč.

Shrnutí

Výhody

+ V akci přijatelná cena

+ Nádherné grafické zpracování

+ Vysoká kvalita

+ Příjemná vůně

+ Velmi tenké

+ Skvěle sedí a drží na místě

Nevýhody

– Nevydrží 12 hodin

– Mimo akci vysoká cena

– Dostupné jen v drogerii Teta

– Nezjistitelné složení

– Výroba mimo EU