Dětské plenky Tesco Value Junior

Ve snaze najít ty nejlepší, nejpohodlnější a nejodolnější dětské pleny mnohdy maminky vyzkouší hned několik rozdílných značek. Na trhu jich je spousta, také určitě mají z čeho vybírat. Jenže jak už to tak bývá, čím větší nabídka, tím složitější výběr. A podobně je tomu i u jednorázových dětských plen.

Poměrně známou značkou, která mimo jiné nabízí i jednorázové dětské pleny, je Tesco Value. Jejich plenky jsou logicky dostupné pouze v řetězcích Tesco a stejně jako i další druhy plenek mají své stinné i světlé stránky. My je dnes společně odhalíme!

Jaké jsou dětské plenky Tesco Value Junior?

Plenky Tesco Value Junior jsou na první omak daleko měkčí a jemnější, nežli například pleny Wickies z obchodního řetězce Kaufland. Když je poprvé vytáhnete z balíku, můžete cítit jemný chemický pach, což se ale u levnějších plen dá očekávat.

Dětské pleny Tesco Value Junior jsou od 11 do 25 kg. V balíku je celkem 56 ks plenek, opět pro porovnání s plenkami Wickies je počet plen stejný. Cena za balík je 194,- Kč, jedna plenka pak vychází na 3,46 Kč.

Jak obstály přes den?

Plenky jsme s dcerkou (2 roky) testovaly jak přes den, tak i v noci. Během dne s nimi nebyl žádný problém, plenky neprotékaly a dcerku nijak neomezovaly v pohybu. Vzhledem k tomu, že jsou celkově měkké, možná pro ni byly i pohodlnější, nežli naše stálice Wickies plenky.

A co v noci?

Jakmile jsme plenku dali na noc, už to bylo horší. Dcera toho v noci poměrně dost vypije (klidně i 1 l UM) takže se nám několikrát stalo, že plenka nevydržela a protekla. Vyzkoušeli jsme 3 noci za sebou, pokaždé se stejným výsledkem. Plenky jsme pak používali už jen přes den, kdy jsme je mohli často kontrolovat.

Když se nasákne, začne dělat hrudky

Jestli mě u plenek Tesco Value něco překvapilo, pak to byly hrudky vzniklé v absorpčním jádře. Když plenka hodně nasákla, proměnilo se savé jádro v jednu velkou želatinovou kouli. Negativně hodnotím, že když byla plenka nasáklá, materiál to nevydržel a mokrá hmota se z plenky drolila ven.

Lepicí pásky jsou spíše na škodu

Když jsme plenky zkoušeli poprvé (a bohužel i naposled, další balík už jsme nekoupili), překvapil mě proužek, ke kterému se upínají lepicí pásky. Na rozdíl od jiných plenek mají plenky Tesco Value tento proužek hodně lesklý a lepicí pásky na něm opravdu pevně drží. To se může zdát jako nevýhoda, jenže nejedna maminka mi dá za pravdu, že někdy prostě plenku na první pokus (obzvlášť když je dítko neposední a všelijak se kroutí) nezapnete a musíte to zopakovat. Pásky na těchto plenkách ale drží „zuby nehty“ a když už se vám je podaří odlepit, podruhé je nenalepíte – nebudou držet.

Výhody:

  • rozumná pořizovací cena
  • měkké na dotek
  • dlouhé savé jádro

Nevýhody:

  • dostupné pouze v Tescu
  • v noci protékají
  • lehce smrdí po chemii
  • příliš silné lepicí pásky
  • hrudkující hmota