Dětské plavací pleny

Ve spoustě recenzí i rozhovorů bývá řeč o dětských plenách. Pečliví rodiče si dávají obvykle zálažet na všem, co se týká dětí. Někdo dáva přednost jednorázovým plenám, jiní raději perou klasicky. Hlavní inspirací bývají zkušenosti starších, kteří se starali o své děti už dříve. Nejlépe od těch, kteří už mají více dětí za sebou. Častým problémem bývají různé umělé materiály, prací prostředky či barvy, způsobující zdravotní problémy, obvykle kožní vyrážky.

Momentálně se můžeme zamyslet nad plenami k plavání. Ať už novorozenci, či starší batolata si někdy rádi hrají ve vodě. Může jít o malý dětský bazének, také větší bazény, koupaliště, pláže a podobně. S popsanými pleny mohou děti plavat, hrát si u vody i jinde. Zároveň zahvězdit hezkým vzhledem různých barev a obrázků. Například postavičkamy z dětských seriálů. Barvou a tvarem jsou buď chlapecké, dívčí nebo univerzální. Zároveň při obvyklých dětských nehodách nedochází k žádným stopám ve vodě ani jinde, kde se koupou i ostatní. Jako obvykle stačí přebalit a užít si hezký den u vody.

Způsob provedení plen k plavání, cena a dostupnost.

Tyto pleny jsou vyráběny v podobných tvarech jako běžné. Jsou buď jednorázové nebo určené k praní. Jejich hlavním rozdílem je nepropustná vrstva, přes kterou se voda nedostává dovnitř ani ven. Uvnitř pleny je síťka, která drží savý materiál a tvar. Na trhu jsou k dostání od známých výrobců, jako je např.: Huggies, Pampers, T-TOMI atd. Můžeme je zakoupit v e-shopech a nechat poslat, nebo osobně v kamenných obchodech, kterých jsou v ČR tisíce. Prodávají se i v některých lékárnách. Myslím, že cena plavaček není oproti běžným plenám o tolik vyšší, aby při pobytu u vody nebylo možné dopřát dětem i ostatním hezký pobyt u vody. Uvedení výrobci plen na plavání splňují zákonné normy MZČR č.84/2001 Sb., týkající se hraček a výrobků pro děti do 3 let, včetně hygieny a zdravotní nezávadnosti.

Jednorázové plavací pleny

Jednorázové plavací pleny mají podobný tvar jako běžné jednorázovky. Jsou o něco lépe tvarované k plavání. Vyrábí se v různých velikostech. Od malých (velikost XS) až po větší.Velikosti jsou obvykle udány podle váhy dítěte (od-do v kg). Mají elastické zapínání s lepením, za pomocí kterého jde velikost částečně přizpůsobit. Ale pro novorozence ideálně nesedí. Jejich cena se pohybuje okolo 250Kč za balení. Balení obsahuje přibližně 11-12ks.

Pleny určené k praní

V případě plavacích plen určených k praní je výhoda v tom, že mají pevné zapínání za pomocí druků (patentků), tím je velikost dobře upravitelná pro jakoukoliv velikost dítěte, včetně novorozence. Samozřejmě, že je třeba dbát na správně zvolenou velikost S,M, a pod. Jsou pečlivě utkány z umělých, lehkých vláken, které okolní vodu nenasávají. Mezi vnitřní, savou částí a venkovní je nepropustná vrstva. Stojí okolo 230Kč za kus.

Způsob praní:

Jdete plavat i s dětmi v plenkách? I zde na Vás čekají úžasné zážitky plné radosti i čistoty.