Cesta k těhotenství

Biologické hodiny tikají v těle každé ženy. Velká část z nich pocítí v dospělosti touhu přivést na svět nový život. Ačkoli tato skutečnost zní překrásně, v této době není jednoduché se dítěte dočkat. Jak se postarat o to, aby vaše tělo bylo na sto procent připraveno a vy jste zabránili nečekaným komplikacím? 

Hormonální antikoncepce a problémy s ní spojené 

Užívání hormonální antikoncepce sice působí bezpečně a nevytváří téměř žádné problémy, ovšem pokud se jí nepokusíte vysadit. Pak teprve začíná to pravé období pro vaši trpělivost. Tělo si za určitou dobu požívání hormonů zvyklo na jakousi změnu rovnováhy a vy ho nyní postavíte před radikální změnu. Na dveře potom zaklepe padání vlasů, akné, nadměrné pocení, podrážděnost a výkyvy menstruačního cyklu.

Jak se bránit? 

Než propadnete zoufalství, snažte se své tělo přivést do přírodní rovnováhy. Nechtějte okamžité výsledky, protože trpělivost růže přináší. Pomoci si můžete tzv. super potravinami jako je například peruánský ženšen neboli MACA. Tato nadrcená bylinka ve vašem těle nastolí klid a připraví příjemné prostředí pro miminko. Neopomíjejte ani přísun vitamínů a minerálů. Popíjejte bylinkové čaje a vyvarujte se stresu. Dejte svému tělu doslova přírodní bombu.

Psychické zdraví

Vaše dítě se ve vás bude dlouho utvářet. Nezapomínejte na to, že není důležité jen to, co jíte a jaké vitaminy mu předáváte. Rovněž čerpá také z vašeho psychického rozpoložení. Dítě je na určitý čas součástí vašeho těla a prožívá veškeré vaše pocity. Trápení, smutek, strach nebo nervozitu odežeňte a obklopujte se jen pozitivy. Abyste porodily silného potomka, musíte mu už od jeho vzniku předávat jen to nejlepší. Poslouchejte ranní zvuky přírody, choďte na procházky, cviče jógu a neberte si k srdci žádné špatné myšlenky. Tyto zásady neplatí jen pro těhotné, ale hlavně pro ty, které se na těhotenství chystají.

Menstruační cyklus

Každá jsme originál a pochopit právě ten svůj menstruační cyklus není jednoduché. Využijte ovulačních testů z drogerie nebo si jen podrobně zapisujte své dny a s lékařkou poté hledejte nejvhodnější čas vašeho období.

Nechte rozhodnutí na přírodě a nesnažte se sebevíc. Chovejte se přirozeně, žijte zdravě a věnujte se aktivitám, které vás naplňují. Miminko přijde ve chvíli, kdy to budete čekat nejméně a vykouzlí úsměv na tváři.