Bambusové BIO pleny T-TOMI

Rádi Vám představíme zajímavý způsob provedení dětských plen. Přeji spousty inspirace, zamyšlení i poznání zajímavých výjimečností. Jde o Bio pleny z bambusových vláken od výrobce T-TOMI. Jedná se o původní klasiku, která je stále využívána a pleny jsou určeny k praní, tím pádem čistotě a vyhnutí se chemickým látkám.  Výrobce má již ve svém logu:  inspired by Baby (inspirováno dětmi). Zaměřuje se na pleny, polštářky, osušky a podobné doplňky i do kočárků pro nejmenší a jejich maminky. Jsou především z přírodních látek a vyrábí se v Česku. Při použití a výrobě jsou šetrné k přírodě, zároveň původní klasikou. Jsou srovnatelné, možná i lepší, než kvalitní německé výrobky.

Způsob provedení, rozměry a balení při prodeji

Jsou vyrobeny ze 70% bambusových vláken a 30% bavlny. Utkány jsou způsobem dutinným, ve 2 vrstvách. Pleny jsou baleny po 3 kusech. Jsou složeny a srolovány do roliček. Při rozbalení vidíme plenu čtvercového rozměru o velikosti 70x70cm. Jejich vzory jsou buď dívčí, chlapecké, nebo univerzální. V každém balení jsou vždy 2 pleny s obrázky či vzory a 1 je jednobarevná.

Praktické vlastnosti a zkušenosti s použitím

Výhody

Jsou významně savější, jemnější a měkčí ve srovnání s bavlněnými pleny. To díky použitému materiálu a dutinnému tkaní ve 2 vrstvách. Mají výhodu v tom, že jejich materiál a technologie působí proti alergenům a bakteriím samy o sobě. Nezpůsobují alergické vyrážky, opruzeniny a zamezují množení bakterií způsobující kožní potíže.  Okraje jsou založeně zašité. Po vyprání částečně nabývají na objemu oproti ostatním materiálům, které se často při praní zmenší (lidově zcvrknou) . Jsou vhodné jak pro novorozence, tak starší děti.

Jsou oblíbené díky opravdové kvalitě a komfortu, zároveň šetrné k přírodě. Klasické přebalování s tímto stylem pleny znají jistě už naši prarodiče i maminky v dřívějších dobách, proto je po generace osvědčeným a prověřeným způsobem. Jasný typ pro maminky, které se zastávají původních po generace prověřených způsobů péče o dítě. Materiál je na pohled i na dotek pečlivě a skutečně kvalitně utkán.Použití je sympatické a známé hlavně zájemkyním a zájemcům, kteří mají v oblibě kvalitu, klasiku, zároveň novinky a komfort.

Nevýhody

Prát je možné pouze na 40°C. Není vhodné používat aviváž z toho důvodu,  že poté ztrácejí své vynikající savé vlastnosti. Jsou o něco těžší, než klasické bavlněné pleny. Ne však natolik, že by pro miminko byly moc těžké. Na základě jejich výjimečných  vlastností jsou také o něco dražší. Jejich cena se pohybuje okolo 300Kč za balení. Nejsou příliš rozšířené v běžných supermarketech a drogeriích, přesto lehce k sehnání  přes internet. Nemyslím si, že jsou svým způsobem drahé. Pevné, kvalitní a funkční boty také nelze očekávat za stejnou cenu jako tenisky na tržišti.