Populární styl nábytku ze 70. let se v roce 2020 vrátí ve velkém stylu

Ratanový nábytek je nadčasový. Zatímco některé éry odmítly jeho půvab, ratan je nyní v centru pozornosti. Funkční a použitelný v každé místnosti, od koupelny po kuchyň. Klasický ratan dokáže skvěle doplnit středomořský styl a elegantní bílý ratan se skvěle hodí k provensálskému stylu. Nicméně na ratanu je úžasné, že jej snadno sladíte s nesčetným množstvím stylů, a jak se v průběhu desítek let ukázalo, překoná i měnící se trendy.To z něj dělá nábytek pro každý domov.

Ratan je zpět

Ratan sám o sobě není nic nového – pochází z palmových rostlin a používá se k výrobě věcí po celá staletí. Jeho poslední hlavní okamžik byl v Americe v 70. letech, u nás pak v 90. letech. Nyní se vrátil v plné síle a chce zaujmout místa v našich srdcích i pokojích. Zřejmě hlavním důvodem, proč se ratanový nábytek opět vrací do našich domovů je fakt, že bereme stále větší ohled k přírodě, snažíme se být ohleduplní, a také se k přírodě rádi vracíme. To vyvolalo i nový trend v nábytkářském průmyslu. Nábytek vyrobený z ratanu není jen šetrný k životnímu prostředí, ale je vyráběn stylově a má dlouhou životnost.

Místo pro relaxaci

Relaxace je pro člověka velmi důležitá. Nikdo by na ni neměl zapomínat. Vytvořme si doma nebo na zahradě své místo, kde budeme odpočívat. Na takové místo umístíme ratanové křeslo a dopřejeme si v něm příjemný oddechový čas. Křesla z přírodního ratanu se hodí spíše do interiérů. Pokud však chceme mít křeslo venku, i když zrovna prší, je lepší vybírat křesla z umělého ratanu.