Proč jsou skvělé ženy stále opuštěné?

Znám mnoho skvělých holek, dívek a žen, které jsou bez partnera. Čím to ale je? Vždyť jsou krásné, vtipné, inteligentní, milé, starají se o sebe a mnohé z nich jsou navíc i tolerantní. Tak proč jsou bez partnera a nebo jim vztahy neustále nevychází a dějí se jim stále ty samé, či podobné scénáře vztahů stále dokola?

Může za to dnešní doba!

Dle mého názoru za to nese vinu z velké části dnešní doba a její smýšlení. Jsme soběstačné a pokud náhodou něco opravdu potřebuje mužskou ruku, stačí zvednout telefon a objednat si tzv. hodinového manžela, který vše opraví. Tím pádem vymoženosti dnešní doby docela dost dobře umožňují ženě, aby přežila sama. Schválně ale píši přežila. Pokud prožijeme celý život bez partnera, myslím, že je to více, či méně jen přežívání. Neustále nám bude chybět ta ,,druhá polovička „, se kterou se můžeme o vše podělit.   V dnešní době také často ženy vydělávají více peněz, než muži a to se buď mužům nelíbí a nebo jim to nevadí, ale přece jenom se vedle takové ženy muž cítí trochu zahanben.   Také myšlenky a motta dnešní společnosti přispívají k osamělým životům. Jsem soběstačná, úspěšná a nemám zapotřebí se snažit. Když mě muž chce, ať se snaží! Ano, taky jsem toho názoru, ale ne tak úplně. Zeptejte se svých kamarádů opačného pohlaví! Zjistíte, že taková žena v muži vyvolává až strach, takže ji neosloví. Nebo na může díky svým postojům působíme namyšleně a arogantně a o takové ženy nikdo zájem nemá. Chlapi milují usměvavé veselé holky. Pohled na kyselý obličej není ani sexy, ani povzbuzující.   Pamatujte, že to ale nemůžeme dávat za vinu jen dnešní době. Nikdo nás přece nenutí jít s davem. Bohužel smutným trendem je, že nám se postoj ,,kdo by potřeboval chlapa“, velice často líbí.

Zapoměly jsme se usmívat, ztratily jsme ženskost

Podivejte se na fotky z minulosti. Všechny ženy a krásky zvěčněné na fotografiích se usmívaly, nosily rudou rtěnku a šaty a byly opravdu hrdými nositelky slova žena. Naopak v trendech nynější módy je dovolen i mužský vzhled a málokterá žena nosí častěji šaty a sukně, jak kalhoty. Také úsměv se jaksi vytratil a namísto něj přišly kamenné, avšak precizně upravené tváře. Neříkám, že je nutné se smát na každého kolemjdoucího, ale úsměv při pozdravu a vstupu do ranního autobusu do práce, či při odchodu z obchodu, nikdy neuškodí. Vyjadřuje ženskost a naši jemnou laskavou stránku, po které muži touží.

V pradávných dobách

Již od pradávna bylo postavení ženy jasné. Žena stála za zády svého muže. Například v pravěku, důvod byl jednoduchý, aby ji muž chránil. Později v historii však funkce ochranná z části zmizela a žena stálá za mužem, nebo spíše pod mužem. Z ochrany se stala spíše moc a nárok na ženu, která musela poslouchat a ctít svého manžela. A tak logicky s vývojem doby i žena usilovala a rovnocenné postavení, až se nakonec dostala na místo rovné muži a stála vedle něj, po jeho boku. Avšak nikdo asi nepřemýšlel nad tím, co se změní, když bude stát žena před mužem, že  ne?

I pánové za to nesou podíl viny

Ať už se jim to líbí, nebo ne, tak je to částečně i vinnou mužského osazenstva. Proč? No jednoduše tak, jako vymizela ženskost, zmizeli i gentlemani. Namísto nich přišli různé tipy mužů. Od romantických a hodných, až po darebáky. Hodní kluci se pak často diví, že je žena nechce a ,,nudí “ se s nimi a přitom stále mluvíme o věrnosti a lásce. Ale pánové každá žena narazila na více těch mužů, co si užívají života ( podle nich překlad pro střídání partnerek) a tak vám buď vaše upřímné chování nevěří, nebo ji chybí sebeničení a adrenalin z nejistoty. Každá chce být totiž tou, kvůli které se změnil. Ale dokud muž sám nebude chtít, můžete se milé dámy třeba stavět na hlavu a nebudete pro něj dost dobrá.

Jak najít správný kompromis a kvalitní vztah

Kompromis je vtipné slovíčko, o kterém každý mluví, ale nikdo asi nezná jeho význam. Na začátku vztahu každý říká otřepanou frází, že vztahy jsou o kompromisech. ale když přijde na lámání chleba, nikdo kompromisy dělat nechce. Žijeme přece v době, kdy nemusíme. Můžete číst spoustu článků o tom, jak si najít partnera, či dokonce chodit na kurzy. Ale dle mého názoru je těžší věc partnera si udržet.

Nikdy nezapomeň

Během vztahu se různě postavení ženy a muže mění. Podle fáze vztahu, zamilovanosti, společně stráveného času apod. Jednou je muž gentleman a pak na vás řve? A vy jste veselá a tolerantní a změníte se v hysterickou a podezřívavou?   Nikdy nezapomínejte na tyto věci:

  • Láska – stále si připomínejte, co na druhém milujete.
  • Tolerance – být s někým  neznamená vlastnit. Tolerujte jeho zájmy a koníčky, pokud to nezachází do míry, kdy hrajete vedlejší housle.
  • Důvěra – bez důvěry to nejde. Nebojte se oddělených akcí a choďte ven i každý sám. Nemáte-li oprávněný důvod, nedělejte scény a nepodezírejte svůj protějšek. Tím se vše krásné zaručeně vytratí.
  • Nadhled – berte věci více s úsměvem. Jsou maličkosti ve vztahu, které vás časem začnou rozčilovat. Ale pokud se nad nimi umíte pousmát, bude to snazší. Například vás rozčilují pohozené ponožky v koutě, ale jaké by jste cítila prázdno, pokud by tam už nikdy neměly být?
  • Úcta – nikdy, ale nikdy nenadávejte partnerovi sprostě. Jakmile ho oslovíte sprostým názvem, vytrácí se úcta a bez ní to půjde už jen z kopce. ( Tomuto pravidlu mě naučila má maminka a budu si ho pamatovat napořád. U nás se sprostá slova ,,nenosí „.)

Nakonec chci ale říct, že můžou být různé důvody, proč je tolik skvělých žen samo, proč tolik vztahů neklape, i když vše podstatné dodržujeme. Ono to hlavní jediné a nepochopitelné navždy zůstane faktem. Nedá se to popsat, ale musíte to prostě cítit. Jednou potkáte člověka a víte, že je to ono. Zažíváte s ním jiné a nepopsatelné chvíle. A proto pokaždé, když potom časem ve vztahu začne něco skřípat, sami máte pud sebezáchovy, nebo spíš pud zachování toho jedinečného. A najednou bez studování článků, návodu, či návštěv kurzů, víte co dělat. Děláte dobrovolně kompromisy, věříte si, tolerujete se a máte k sobě úctu. Jelikož láska vám nedovolí chovat se k sobě navzájem špatně. A tak dosáhnete krásného a rovnocenného postavení muže a ženy vedle sebe, kterým nevadí, že občas žena stojí za mužem a potřebuje ochránit a někdy zase muž stojí za ženou a potřebuje, aby byla taky silná.   Hlavně a v první řadě buďte přirození. Nepřemýšlejte tolik nad vším a nechte věci volně plynout. Více se usmívejte a užívejte si každou chvíli v životě. Přinese vám to mnohem víc, než si myslíte. A jak se říká, nikdy nevíte kdo se zamiluje do vašeho úsměvu.