Pleny Tesco loves baby Ultra dry velikost 5

Pleny Tesco loves baby Ultra dry jsou jedny z několika typů plen prodávaných pod privátní značkou obchodního řetězce Tesco stores ČR. Z hlediska ceny, kvality i designu se jedná o slušný průměr.

Jaké pleny jsou?

O složení plen se, tak jako u většiny značek, nedočtete téměř nic. Bohužel tedy nevíme, co vše obsahují, ani jakým způsobem jsou bělené. Pozitivním prvkem může být, že jsou vyráběny v České republice. Vnitřní strana pleny je celkem příjemná na dotek a obsahuje zelené savé jádro. To by mohlo být trošku delší, přeci jen děti jsou neustále v pohybu a tak není nic neobvyklého, že mají mokro až na zádech. Vnější strana pleny působí proti dražším plenám trochu šustivým (igelitovým) dojmem. Z hlediska designu jsou dle mého plenky takové neutrální, neurazí, ani nenadchnou. Hlavním designovým prvkem jsou sovičky, najdete je na obale i na přední straně plen. Proto se také plenkám mezi maminkami říká „sovičky“.

Přední proužek i lepící pásky drží dobře, a to i po několika pokusech přilepit správně plenu zdrhajícímu dítku. Samozřejmostí jsou také dvojité gumičky kolem stehýnek, které dle mého drží poměrně dobře. Po vyndání z balení nejsou pleny příliš chemicky cítit, ani není cítit žádná parfemace, o to větší zápach je pak ale cítit z počůraných plen. Maminky dětí s citlivější kůží bohužel musí počítat s tím, že neparfemované pleny příliš nevoní. My pleny používáme převážně přes den, ale ani po celé noci nebyl zatím syn nikdy opruzený, i když zadeček vlhký měl.

Jak pleny sedí?

Pleny Tesco loves baby jsou klasicky rozděleny do několika váhových kategorií. Kromě standardních velikostí nabízí také velikost 4+, která se od velikosti 4 liší pouze o maličko větší savostí. Mám pocit, že snad žádné pleny neodpovídají uvedené velikosti, ale tyto jsou opravdu výrazně menší. Můj syn má 12kg a velikost 4 (7-18) jsou mu již skoro malé. S tím souvisí také častý problém těchto plínek, a to protékání. Při špatně zvolené velikosti (ať už menší nebo větší) pleny nedrží a protékají.

Výdrž plenek

Já je na malého používám již od velikosti 3 převážně přes den. Vždy držely výborně, a to i když jsem dala výjimečně i na noc. Jednou jsem dala větší velikost, protože menší došly a okamžitě protekly. Je tedy potřeba trefit tu správnou velikost, což je v případě špatně uvedeného váhové rozpětí trochu problém. S řídkou stolicí však zkušenost nemám. Nevýhodou je, že při větším objemu moči se vnitřek plen jakoby drolí a nejsou pak moc příjemné na dotek a výrazně zvětšují svůj objem. Při porovnání s jinými plenami však syn nijak výrazněji neprotestuje, tudíž mu to asi příliš nevadí.

Cena

Standardní cena plen je řekla bych průměrná v rozmezí mezi 3-5 Kč/ks, dost často bývají také v akci, kdy pak vychází ještě levněji. Například velikost 5 stojí v akci kolem 4 Kč/ks, což je při větší spotřebě značná úspora.

Závěr

Pleny Tesco loves baby Ultra dry jsou pleny, které jsou celkem příjemné a při správně zvolené velikosti mají i slušnou výdrž. Vzhledem k velmi příznivé ceně jsou ideálním kompromisem pro maminky, které nechtějí příliš zatěžovat rodinný rozpočet nebo jejichž děti mají velkou spotřebu. Z důvodu „cuckování“ a možnosti protečení bych je volila spíš přes den.