Plenky Wickies Junior

Vybrat dětské plenky není vždy úplně jednoduchý úkol. Na trhu jich je v současné době k dostání hned několik druhů a jednotlivé značky se mezi sebou tiše předhání, která z nich si dokáže získat největší přízeň rodičů.

Vybíráte-li plenky pro své dítko, určitě pro něho žádáte jen to nejlepší. Chcete najít takové plenky, které nebudou plné zdraví škodlivé chemie, které vašemu drobečkovi nezpůsobí nepříjemné alergické reakce nebo svědivé vyrážky, které vydrží i celou noc bez protečení a které budou dobře sedět.

Ufff, těch požadavků je najednou nějak moc, že?

Dětské pleny Wickies Junior

Dětské jednorázové pleny Wickies Junior (modré balení se žlutou žirafkou) jsou určené pro větší děti od 12 do 25 kg. K dostání jsou v prodejnách Kaufland za cenu 194,-Kč. V balení je celkem 56 ks plenek a jedna plena vychází v přepočtu na 3,46 Kč.

Zkušenosti s plenkami

Dětské pleny značky Wickies jsou mezi maminkami velice oblíbené. Prvním důvodem, proč jsou tak žádané, je jejich poměrně rozumná cena. Ve srovnání s jinými značkami plenek vychází mnohem levněji, přičemž dokážou nabídnout stejné vlastnosti a komfort.

Wickies Junior představují v číselném označení v pořadí již 5 velikost dětských plenek. Jsou tedy určené pro větší dítka, kterým díky svému provedení nijak nebrání v pohybu – nezavazí při chození, lezení ani jiných aktivitách.

Výhody

1.Nízká cena

Wickies Junior stojí 194,-Kč a jedna plenka tak vychází na 3,46,-Kč, což je v porovnání s jinými značkami mnohem méně. Pro představu malé porovnání:

  • Plenky Pampers Active Baby 5 Junior

Cena 399,-Kč, počet kusů 64, jedna plenka 6,23,-Kč

  • Bella Happy Junior 5

Cena 399,-Kč, počet kusů 58, jedna plenka 6,87,-Kč

  • Lupilu Soft & Dry 5

Cena 249,-Kč, počet kusů 44, jedna plenka 5,65,-Kč

  • Baby Charm Junior 5

Cena 169,-Kč, počet kusů 34, jedna plenka 4,97,-Kč

  • Albert Šmoulí pleny 5 AQ

Cena 275,-Kč, počet kusů 46, jedna plenka 5,97,-Kč

  • Happy Mimi

Cena 274,-Kč, počet kusů 44, jedna plenka 6,22,-Kč

2.Neprosákavost

Wickies plenky Junior mají dlouhé savé jádro, které sahá od začátku až po konec plenky. Bezpečně tak pokryje celou část, kde by hrozilo, že by mohla plenka protéct. Na rozdíl od jiných plenek je savé jádro dostatečně silné, takže hravě pojme i větší množství moči. Plenky Wickies Junior vydrží i celou noc.

3.Dostupnost

Plenky této značky seženete v každé prodejně Kaufland, kde je zpravidla vždy k dostání.

4.Pohodlí

Plenky mají docela široké zapínání a to jak na přední, tak i na zadní části. Pohodlně se proto upínají, suchý zip poměrně dobře sedí. Přední část je pružná a dá se s ní snadno manipulovat, dítko nikde netlačí ani neřeže.

Nevýhody

1.Chemický pach

Některé maminky s citlivějším čichem mohou mít pocit, že plenky nepříjemně chemicky zavání.

2.Hmotnost

Pokud je plenka opravdu hodně pročůraná, bývá docela těžká, hodně se zvětší její objem a dítěti tak může překážet v pohybu.

Reálné zkušenosti

Já osobně mám s plenkami Wickies jen ty nejlepší zkušenosti. U dcerky (2 roky) je používáme od velikosti 3 a jsme spokojeni. Plenky mají opravdu dlouhé savé jádro, takže bezpečně pokryjí oblast celého zadečku a i v případě, kdy dítě hodně čůrá, do sebe veškerou tekutinu nasají. Stalo se jen párkrát, že by plenka protekla, což bylo způsobeno špatným nasazením (plenka sklouzla ze zadečku) i tím, že dcera v noci hodně pila (1litr umělého mléka) a „zaspali“ jsme jedno přebalení. Jinak s plenkami nemáme sebemenší problém.