Plenky Babylove aktiv plus PREMIUM-WINDELN 4 maxi (7 – 18 kg)

Jednorázové plenky Babylove jsou privátním produktem řetězce DM – drogerie. Podle německých popisků a informací o distribuci by se dalo soudit, že se jedná o rakouský výrobek, ale po pečlivém prozkoumání obalu zjistíte, že velikost 4 se vyrábí v Polsku (oproti menším velikostem téže značky, které jsou původem ze Švédska). To ale neznamená, že by byly méně kvalitní.

Z čeho jsou vyrobeny?

Pokud vás zajímá složení výrobků, které kupujete, bude to pro vás trochu oříšek. Většina popisků těchto plenek je totiž v němčině. V češtině a jiných jazycích se dozvíte jen reklamní slogany typu hebké jako peříčko a jemné k pokožce. Jediná zmínka o materiálu je ta, že neobsahují latex. Pokud ale obal plenek prozkoumáte opravdu důkladně, objevíte v jeho spodní části nenápadné logo FSC MIX. Tato značka znamená, že při výrobě plenek byla použita vysoce absorpční celulóza, která pochází ze šetrně obhospodařovaného lesa. Nicméně další informace o složení už nenajdete ani na stránkách samotné drogerie.

Jak vypadají a sedí?

Když otevřete nové balení, ucítíte trochu chemický odér, který se ale za chvíli ztratí. Samotné plenky nejsou parfémované a i použité nemají žádný nepříjemný zápach, jako se může stát u jiných značek. Vepředu mají veselé obrázky, na každé plence jiné. Dítě si při přebalování může obrázky prohlížet a nebude vám nikam utíkat.

Plenky jsou poměrně tenké a mají gumičky jak po stranách, tak vzadu. Díky tomu sedí dobře i štíhlejším dětem. Výrobce píše, že vydrží i 12 hodin suché. Je pravda, že jsou poměrně savé, ale pokud vám děti třeba v noci více pijí, je lepší je pro jistotu přebalit. Díky gumičkám neprotékají, ale materiál se docela nasaje a určitě pro pokožku dítěte není moc příjemný. I když je potřeba říct, že opruzeniny jsou z těchto plenek opravdu málokdy.

Kde se dají koupit

Plenky značky Babylove seženete buď v obchodní síti prodejen DM, nebo na internetu. Velikost 4 seženete v poměrně hezkém růžovém obalu (každá velikost má jinou barvu, takže si je na rozdíl od jiných značek nespletete). V prodejnách se setkáte s balením, které obsahuje 42 plenek a je proto hezky kompaktní a dá se snadno odnést. Na druhou stranu, děti kolem jednoho roku věku, pro které budete tuto velikost nejpravděpodobněji kupovat, spotřebují za den průměrně 5 kousků plenek, takže vám toto balení vystačí tak na týden. Větší balení pořídíte jen na internetu, kde je i o něco výhodnější cena za 1 kus plenky (4,50 Kč versus 4,27 Kč), ale musíte počítat s poštovným navíc.

Shrnutí:

+ dobrý poměr cena/výkon

+ tenké

+ dobře absorbují

+pěkně sedí

+ hezký design

– povětšinou německé popisky

– nejasné složení

– mírný chemický zápach při otevření

– mimo internet pouze malé balení

– sehnatelné pouze v řetězci dm

Jaké jsou vaše zkušenosti s těmito plenami? Doporučila byste je ostatním maminkám? Nezapomeňte pleny ohodnotit.