Jak udělat z tvarohu zdravou fitness pochoutku

Každý z nás už jistě tvaroh ochutnal, a proto víme, že jako takový nechutná příliš vábně. To je velká škoda, jelikož se jedná o dokonalou potravinu jak do redukční diety, tak i pro budování svalů. Největší podíl nutrientů totiž zaujímají v tvarohu bílkoviny, které mají malý obsah energie a zároveň jsou nezbytné pro růst svalů. Někteří lidé se s chutí tvarohu zkrátka smíří, avšak existuje hned několik způsobů, jak tvaroh vylepšit, které by vás možná ani nenapadly.

Přidejte ovoce

Tvaroh a ovoce k sobě patří asi jako auto a kola. V podstatě se dá říct, že neexistuje ovoce, které by se k tvarohu nehodilo. V dietě si dejte pozor na banán a další druhy ovoce s vysokým obsahem cukrů. Vyzkoušet můžete i netradiční kombinace. Skvěle například chutná tvaroh s hroznovým vínem nebo s meruňkami. Pokud byste chtěli vyzkoušet kombinaci tvarohu a zeleniny, tak zde již chuťově lehce narazíte, ale takový tvaroh s rajčaty je naprostá nízkokalorická delikatesa.

Ořechy doplní potřebné tuky

Nezapomeňte, že i tuky mají v jídelníčku své nepostradatelné místo. Jsou důležité nejen například pro tvorbu testosteronu a dalších důležitých látek, ale také rozpouští některé vitamíny. Tvaroh je nejlepší konzumovat samozřejmě nízkotučný nebo polotučný. Pokud potřebujete do jídelníčku zařadit tuky, raději než po tučném tvarohu, sáhněte po semínkách či ořechách. Ideální jsou slunečnicová semínka, chia semínka, kešu či lískové oříšky.

Topingy

Pokud držíte dietu, nedoporučujeme zalévat tvaroh čokoládovým či karamelovým topingem. Můžete ale vyzkoušet některé méně hříšné varianty, například datlový či javorový sirup. Málokoho napadne kápnout na tvaroh i ten nejdostupnější toping u nás – med. Vyzkoušet můžete také některé komerční produkty sirupů, které jsou přímo dělané pro dietní účely a obvykle jsou na bázi umělých sladidel.

Přidejte sacharidy

Pokud konzumujete tvaroh k večeři, což je mimochodem i nejvhodnější varianta, sacharidům se raději vyhněte. Dopřáváte si jej však k snídani, nebojte se přisypat trochu vašich oblíbených cereálií. Vloček si dejte, kolik chcete, s nesquikem to však příliš nepřehánějte.

Pokud můžete hřešit, hřešte

Tohoto přístupu se v dietě nedržte, ale pokud vám zkrátka nevadí kalorický nadbytek, dopřejte si k tvarohu to nejlepší. Takové piškoty a kakao udělají z tvarohu dokonalou pochoutku. I kousek nastrouhané čokolády tvaroh náramně vylepší. Zkrátka nebojte se experimentovat.

Jak nyní víte, k tvarohu se hodí celá řada věcí a dokonalé na něm je to, že můžete najít vynikající jak nízkokalorickou verzi (např. s rajčaty), tak i verzi pro budování váhy s vysokým obsahem kalorií. Pravá zábava u tvarohu začíná s experimentováním a kombinacemi. Samozřejmě na tvaroh s rajčetem nelijte čokoládový sirup, ale pokud máte co kombinovat, tak kombinujte. Ideální je například k snídani tvaroh s vločkami, banánem, slunečnicovými semínky a lžičkou medu. Bon apettit.