Jak si užívat intimitu, když zrovna nemáte partnera?

Intimitu a sexualitu většina lidí vnímá jako nedílnou součástí kvalitního a naplňujícího života. Zkrátka to bez nich není ono. Jenomže co když nemáte nikoho, s kým byste mohli intimní stránku sdílet? I když se možná cítíte osaměle či ztraceně, existuje mnoho způsobů, jak si se v tomto směru realizovat.

Přijměte svou sexualitu

Prvním krokem ke šťastnému intimnímu životu bez partnera je přijmutí své sexuality, jakožto i péče o ni. Mnoho lidí má ze svých sexuálních potřeb a tužeb nedefinovatelný strach, což vede k pocitu nespokojenosti a izolace. Pokud si však vlastní sexualitu uvědomíte a budete se učit, jak ji projevovat, posílíte své sebevědomí a pocit spokojenosti.

Objevte své tělo

Milování s partnerem vede k objevování a prozkoumávání svého těla. Ale jde to i bez něj. Naučte se rozpoznat, co se vám skutečně líbí a co vás vzrušuje – a nebojte se s tím experimentovat. Vyzkoušejte například různé druhy masturbace a bez ostychu si pořiďte erotické pomůcky – sortiment je pestrý a najdete v něm vše od vibrátorů a dild až po tzv. šukací stroje a nafukovací panny.

Vzdělávejte se

Na internetu najdete širokou škálu zdrojů, které vám mohou pomoci rozšířit vaše sexuální obzory. Existují například online sexuální kurzy, odborné blogy nebo videa nabité inspirativními nápady a tipy pro vaše soukromé intimní chvilky.

Popusťte uzdu fantazii

Díky vlastní fantazii si užijete intimní momenty i bez přítomnosti další osoby. Pokud se vám v hlavě honí jakékoliv představy, nebojte se je realizovat. V rámci autoerotiky neexistují žádná pravidla – počítá se vše, co vám pomůže k lepšímu vzrušení. Nestyďte se za to, nikomu tím neubližujete. Třeba si k tomu pořiďte virtuální brýle a okuste novou dimenzi masturbace.

Hledejte společnost ve virtuálním prostoru

I když nemáte partnera, který by byl fyzicky přítomen ve vaší posteli, můžete si najít podobně osamělé přátele na internetu. Můžete se například připojit ke komunitě lidí s podobnými zájmy či se zapojit do online fór, kde se lidé sdružují okolo témat, která je zajímají. Jakmile uvidíte, že nejste jediní, komu momentálně nezbývá nic jiného než masturbovat, budete se cítit mnohem lépe.