Průvodce líčením pro začátečníky: Co vám nesmí chybět a jakým chybám se vyhnout

Už máte vybraný svůj oblíbený make-up, který vám sedí tak jak má? To je dobře, ale co například váš bronzer, korektor a štětec na make-up? Nemusíte panikařit. Každý z nás nějak začínal, a i vy můžete být královnou v líčení. Stále se máte, co učit, a i ten nejlepší ve svém životě někdy udělal chybu. Tou nejobvyklejší je především nanášení dekorativní kosmetiky prstem anebo jednou „multifunkční houbičkou“. Připravte si tužky a pište si, co nesmíte na příštím nákupu vynechat, abyste svoji kosmetickou taštičku dokonale vybavily k boji.

Bez podkladové báze ani ránu

Asi nemusíme začít známým klišé, které uslyšíte nebo si přečtete kdekoliv na beauty blogu. „Primer neboli podkladová báze je základ všeho!“ Hlavní je si uvědomit, že podkladová báze není jen nějaký „krém“, který si namažete na obličej a váš make-up bude náhle bezchybný. Jde především o to, aby splňovala kritéria, která jsou klíčová pro očekávaný výsledek.

Vaše podkladová báze by měla být:

  • určena přesnému typu vaší pleti (např. mastná, smíšená, suchá)
  • rychle a lehce vstřebatelná
  • rychleschnoucí
  • naopak by však neměla tvořit na obličeji podivnou masku nebo lepivý povrch

Korektor je základem všeho

Každý určitě ví, že použití korektoru je prvním krokem pro zakrytí nedokonalostí nebo pupínků, které se přes noc objevily. Zkušenější však znají inovativnější formu, díky které vám vaše pleť bude říkat pane. Seznamte se s barevnými korektory, které dokáží zakrýt i tak neoblíbené černé kruhy. Navíc každá barva má jiné vlastnosti:

  • Žlutá – hodí se především na zakrytí skvrn a sjednocení tónu pleti
  • Zelená – zakryje a sjednotí zarudlou pleť
  • Oranžová – zbaví vás černých kruhů pod očima
  • Fialová – rozzáří vaši pleť

Pro dokonalý výsledek můžete využít barevné korektory od značky Make Up For Ever nebo NYX.

Bronzer pro správné linie obličeje

Divíte se, že hvězdy, jako například Kim Kardashian mají, tak perfektní kontury obličeje a lícní kosti jako vytesané z kamene? Ne, ani plastická chirurgie není tak zázračná. To vše má za příčinu správně vybraný bronzer. Ten se aplikuje pomocí zkoseného štětce na linie lícních kostí, hrany nosu, čela a brady. Správnou volbou je pak bronzer, který je až o dva odstíny tmavší než vaše pleť a dobře se zapracovává do pokožky. Do svého výběru si můžete přidat například Rimmel London Natural Bronzer nebo celou konturovací paletku NYX Professional Makeup Highlight & Contour PRO.

Líčení bez štětců není líčení!

Ihned zapomeňte na nanášení make-upu prstem. Pro správnou aplikaci je nejvhodnější štětec nebo houbička, pomocí kterých dokážete zapracovat do pleti i ten nejvzpurnější make-up. Jako další by vám ve vaší výbavě neměli chybět štětce na kontury (tedy bronzer), štětce na oční stíny a pudr. S takovým základem si vystačíte i na náročnější typy líčení. Jejich pořízením určitě neprohloupíte a ulehčíte si mnoho práce i při raním shonu.

Teď už jen stačí vyrazit na nákupy a vybavit si svoji kosmetickou taštičku novými výrobky, které váš „look“ dovedou k opravdové dokonalosti. Navíc, pokud se budete pečlivě a věrně držet všech zásad, už se nebudete muset bát, že vás překvapí jakýkoli nový pupínek nebo nedokonalost na vaší pleti.