MaxMara Spring/Summer 2019

Ačkoli do ulic teprve teď vtrhl podzim, módní návrháři už vědí, co se bude nosit příští rok. Značka MaxMara už představila svou novou kolekci Spring/Summer 2019. Co nás čeká?

Zpátky do minulosti

Aktuální oděvy značky se inspirovaly především vidinou udržitelnosti. Nadčasová móda v podobě značkového kabátu, který může nosit i matka a dcera? Právě tento koncept se prolíná novou kolekcí. Stále větší počet lidí se odchyluje od fast fashion a vrací se k časům, kdy bylo nutné, aby oblečení vydrželo, tudíž se sázelo primárně na kvalitu.

Dvorní návrhář Ian Griffiths se vrátil do osmdesátých let a inspiroval se i starověkou mytologií i Modrou planetou Davida Attenborougha. Návrat osmdesátek předznamenaly hlavně klasické béžové kabáty, kterými se značka proslavila už v roce 1951, s nepřehlédnutelnými ramenními vycpávkami.

Zkrátka nepřišli ani vyznavači v současné době stále populárních overalů, které na mole ke slovu přišly rovněž, tentokrát v zajímavé asymetrické podobě. Součástí kolekce se staly rovněž midi sukně, rozevláté bundy, klasické slim kalhoty nebo naopak varianta s rozšířenými nohavicemi. Jsou důkazem, že půvab může kráčet ruku v ruce s pohodlím.

Mořská inspirace do ulic

Celá kolekce se nese především v zemitých tónech. O to nápadnější pak jsou baloňáky v zářivě žlutém odstínu, které ale překvapivě soudržnost celého konceptu nijak nenarušují. Klíčovým prvkem je vykreslení jednoduché siluety, která žádným způsobem nezakrývá ženské křivky. Ostatně od svého vzniku se Max Mara stala právě symbolem ženskosti a elegance.

Stěžejním materiálem je hedvábí, které výslednému efektu jemně obepínajícímu postavu napomohlo. Polyester byl na jednotlivých oděvech použit v minimální potřebné míře tak, aby výsledný střih držel žádoucí tvar.

Na jednotlivých modelech si navíc nelze nevšimnout mořem inspirovaným prvkem v podobě efektního řasení. Tvůrci se inspirovali dcerou boha moří Nérea, Amfitrítou, láskou samotného Poseidona.