Leták Lidl vás vybaví na podzimní vyjížďky na kole. Jak se obléci správně?

Pokud jste letos začali s aktivnější cyklistikou, jistě jste si užili ne příliš horkého léta, které dávalo spoustu prostoru k příjemné cyklistice. Jenže s podzimem, který se klesajícími teplotami a stále rychlejším větrem hlásí víc a víc, je nutné změnit oblékání na kolo, abychom neprochladli a nemuseli se cyklistiky vzdát zbytečně brzy. Leták Lidl nabízí funkční cyklistické oblečení, které nám za rozumnou cenu ochrání zejména bedra, kříže, ale i hrudník a kolena. Na kole se frajeřina s nedostatečným oblékáním totiž vůbec nevyplácí.

Jak se správně obléknout na podzim na kolo?

Jde o poměrně těžkou otázku, na kterou není ani snadná odpověď. Podzimní počasí je totiž nevyzpytatelné, avšak některé zákonitosti počasí zůstávají platné i na podzim, a tak se vyplatí o nich vědět a při nákupu oblečení podle letáku Lidl se jich také držet.

Jakmile se ochladí, je vhodné vždycky mít speciální cyklistickou vestičku, která ochrání bedra i hrudník před prochladnutím větrem. V kapsičce vestičky si vždy vozte náhradní funkční triko a též pláštěnku, případně nepromokavou větrovku, která má ve spoustě situací lepší využití než pláštěnka. A i nepromokavou větrovku, která tedy jen tak neprofoukne, pořídíte pohodlně podle online letáku Lidl.

Podle zkušených cyklistů je vhodnější se trochu propotit a nechat pot odvést funkčním prádlem, než být oblečen málo a nechat se komplet profouknout skrze nevhodně zvolený oděv, zejména pokud se i při sporém odívání a v chladu výkonem zpotíme.

Pojedete otevřenou krajinou? Oblečte se více!

Podzimní oblékání na kolo se mění i podle toho, do jakého terénu vyjíždíte. Pokud na silnici, do otevřenější krajiny, vždy byste se měli obléknout více. V otevřené krajině totiž fouká vždycky víc a většinou i chladnější vítr. Prochladnutí větrem je v takových podmínkách velmi rychlé, takže na silnici se vždy oblékejte pečlivě a vybavte se i náhradním oblečením.

Jedete do lesa? Tam můžete počítat s bezvětřím

Pokud se chystáte jezdit na kole po cyklostezce, která vede převážně lesem, případně chcete vyzkoušet i terénní jízdu, bude vám stačit méně vrstev oblečení, protože v lese nebo v hustěji zastavěné oblasti takový vítr není.

V každém případě se ale vyplatí funkční cyklistické oblečení, jaké najdete za příjemné ceny v online letáku Lidl. Ale jestli to máte blíž spíše do Kauflandu, nemusíte zoufat. I zde myslívají na české cyklisty, a ta prostřednictvím Kaufland letáku nabízejí funkční cyklistické oblečení a praktické doplňky právě pro cyklisty.

Dolní část těla se jízdou zahřívá méně

Vzhledem k tomu, že horní část těla cyklisty se prohřívá samotnou jízdou, kdy je nutné kompenzovat drncání řídítek, řadit, brzdit, tak není nutné ji tolik oblékat, spíše jen odstínit vítr. Ale dolní část cyklistova těla se zahřeje pouze tempem jezdce – a když se jede z kopce, není tempo vlastně žádné.

I proto se zaměřte na teplé oblečení hlavně pro nohy, klouby, nejlépe zateplenými cyklistickými kalhotami, a to už od teplot pod 15 stupňů Celsia. I takové kalhoty můžete pořídit za snížené ceny, pokud budete nakupovat podle Lidl letáku. Obecně doporučují zkušení cyklisté zateplené kalhoty se šlemi, aby kříže zůstávaly v teple, přestože sedíte na kole.