Jak se stát úspěšnou modelkou

Svět modelingu je tvrdý a extrémně konkurenční. Platí zde tvrdá pravidla. Nebudeš je dodržovat a můžeš jít. I úspěšní modelové mají co dělat, aby byly pro fashion trh stále žádaní. Chceš vědět, co dělat, aby ses i ty dostala na výsluní? Protože jen krása nestačí.

Buď zdravá a fit

Myslím, že být fit a působit zdravě, je nejspíš to nejdůležitější pro vhodný předpoklad k tomu, stát se modelkou. Investuj do soukromého trenéra, který tě naučí správně cvičit a chránit tak nebezpečné partie proti tloustnutí. Svůj jídelníček si pečlivě naplánuj a zařaď do něj hlavně zdravé potraviny jako je zelenina, ovoce, libové maso. Vyvaruj se tučným jídlům a cukrům. Pij hodně vody, a to neustále! Vyhni se alkoholu a cigaretám. Ty modelkám sluší jen na fotkách.

Udržuj si svůj vzhled

Návštěva kadeřníka, manikérky a kosmetičky by měla být tvou každotýdenní povinností. Zaměřte se především na svěží a mladistvý vzhled své kůže. Tvá pleť si zaslouží hýčkat prvotřídní kosmetikou a nezapomínej ani na paty.

Jaký typ modelky jsi?

Technicky vzato, modelka může být i tvoje starší sestra s velikostí 46. Požadavky na úspěšnou modelkou jsou mnohdy přehnané. Můžeš se však podívat i na jiné alternativy. Nejsi příliš vysoká? Zkus fotomodeling. Máš pár kilo navíc? Přihlas se na Plus Size casting! Některé agentury také hledají modelky, kteří jsou svým vzhledem naprosto odlišní od ostatních a nemusejí ani oplývat božskou krásou. Dokonce i tvoje noha nebo ruka se může stát samostatnou modelkou.

Sama se vzdělávej v oboru modelingu. Pořiď si vzdělávací knížky a příručky, které ti pomohou lépe pochopit držení těla a vytvoření „výrazu“. Modelingový svět je plný nástrah a i zde platí, že nic není zadarmo. Je určen pouze pro odvážné dívky, které se nebojí cestování a tvrdšího režimu. Nesmíš se stydět za své tělo, ani za jeho nedokonalosti a především si zachovat pokoru.

Portfolio

Portfolie neboli booklet slouží k tvé reklamě. Neustále ho doplňuj o nové aktuální fotografie a informace. Fotografie by měly být různorodé, z různých pohledů a v různých filtrech. Zajisti si kvalitního fotografa a za profesionální portfolio si klidně připlať. Bude tě totiž provázet celou vaší kariérou. Před první návštěvou modelingové agentury se pořádně připrav. Nezapomeň si s sebou vzít boty na vysokém podpatku. Trénuj svou osobitou chůzi nejlépe každý den.

Pozor si dej především na podvody. Neplať žádné částky předem a registruj se pouze u agentur, o kterých něco víš. Dobře k tomu poslouží internetové recenze a doporučení kamarádek. Nepodepisuj smlouvy bez toho, aniž by sis je celé předem pročetla. Na pomoc si raději vem někoho s sebou. Nikdy ve svých informacích nelži. Neříkej, že vážíš 48 kg, když jsi ještě včera měla 52 kg. Nelži o svém studiu ani práci. To vše se později může obrátit proti tobě. Vždy se snaž být zdvořilá a slušná a k modelingu přistupuj jako ke kterékoliv jiné práci.

Vše nakonec závisí na tvé originalitě a kreativitě. Jen tak se můžeš stát úspěšnou modelkou.