Jak se naučit správně líčit a nezruinovat si peněženku

Už delší dobu poslouchám kamarádky, jak si musí šetřit peníze na drahý make-up, aby zakryl všechny nedokonalosti. Bohužel to nejsou jen mé kamarádky, které si myslí, že čím dražší kosmetika, tím lepší výsledky. Omyl. Možná je to i trendem „beauty blogerek“ na YouTube, které propagují drahé značky, jejichž jeden produkt stojí 500 Kč a víc.

Mladé ženy nemusí tolik řešit svůj vzhled, protože jejich kůže je mladá a krásná, proto by na ní mělo být co nejméně vrstev make-upu.

V tomto článku vám ukážu, jaké produkty používám já a k čemu vlastně konkrétně jsou.

  1. Zakryjte nedokonalosti korektorem.

Pokud se vám na obličeji objeví pár pupínků či zarudlá místa, korektor je ta správná volba. Používám korektor od Miss Sporty So Clear v tyčince, aplikace je snadná a rychlá. Jednoduše nanesete korektor na postižené místo a poté jemně rozetřete. Pokud i přesto jsou nedokonalosti vidět, musíte být více precizní – běžte blíž k zrcadlu a hranou či špičkou korektoru ho aplikujte přesně tam, kam chcete tak, abyste korektor už nemusela dále roztírat.

Tip: Je potřeba si dávat pozor na výběr odstínu korektoru, aby ladil s vaší pletí. Pokud bude o trošku světlejší, než je vaše normální barva pleti, bude na vás nepřirozeně svítit a nedokonalosti budou více vidět = nic nezakryjete.

Miss Sporty So Clear seženete od 59 Kč do 79 Kč ve většině drogerií.

  1. Pro větší skrytí nedokonalostí použijte jemnou vrstvu make-upu.

Pokud i přes korektor jsou nedokonalosti stále vidět, použijte make-up. Nejdříve si však omyjte ruce. Poté si naneste malou vrstvu make-upu na prsty a rozetřete jej na obě tváře, čelo, bradu, nos a pod něj. Naneste si make-upu zhruba velikosti hrášku, každý má však jiné potřeby a jiné problematické partie. V každém případě si naneste jen tu nejnutnější vrstvu. Make-up pečlivě rozetřete po celém obličeji i na krk, aby nebyl tolik viditelný přechod vaší holé kůže a kůže, na které je nanesen make-up.

Používám make-up od Miss Sporty Mission Correction, seženete ho v drogeriích do 200 Kč.

  1. Vše zafixujte pudrem.

Pudr je jeden z dalších z produktů, který nesmí chybět ve vaší kosmetické tašce. Nejenom, že zafixuje make-up s korektorem, ale zároveň vás zbaví lesku a vy nebudete vypadat upoceně. Jedním z nejdůležitějších věcí k pudru je samozřejmě štětec se širokou hlavou, aby byla aplikace snadnější a rychlejší (na značce štětce samozřejmě nezáleží).

Používám pudr od Dermacol, který seženete od 69 Kč do 130 Kč.

  1. Nezapomeňte na kontury.

Obličej není jednotvárný a všechny křivky je důležité zvýraznit, v našem případě hrany obličeje a lícní kosti. Nevíte jak na to? Naneste na štětec bronzer a udělejte na obličeji grimasu ryby (vcucnete tváře dovnitř a vyšpulíte rty), tím zjistíte, kde přesně se na vašem obličeji nachází lícní kosti. Pod nimi se vám vytvoří prohlubeň, kterou zvýrazníte bronzerem až k uším. Pod textem se nachází obrázek, který vám pomůže s aplikací (bronzer je tmavší část). Důležité je vlastnit další štětec, který nebude tak velký, jako ten na pudr.

Používám bronzer od Gabrielly Salvete, který seženete do 200 Kč.

  1. Dodejte svým tvářím romantickou růžovou.

Aby vaše tvář vypadala zdravě, je důležité ji také zvýraznit růžovou barvou. Vezměte si ještě menší štětec, než jste použila na bronzer, a naneste jemnou vrstvu tvářenky na líčka. Tím bude vaše pleť vypadat čerstvě, zdravě a mladě.

Používám tvářenku od Gabrielly Salvete, kterou seženete do 200 Kč.

  1. Zvýrazněte obočí.

Pokud nemáte tmavé obočí, alespoň jej jemně zvýrazněte. Nemusíte kupovat paletky či různé stíny, stačí obyčejná tužka na obočí. Jednoduše zvýrazněte své obočí do tvaru, jaký máte, nebo si vytvořte úplně odlišný. Jak na to? Nakreslete si tužkou přímo pod obočím linku. Poté to samé opakujte na horní lince obočí a poté obočí jemně vykreslete tužkou, případně jej ještě upravte kartáčkem, který je téměř u každé tužky na obočí. Pro lepší efekt si vezměte světlý korektor a pečlivě ho rozetřete pod obočím tak, aby vznikl čistý tvar obočí – tímto krokem se také obočí víc zvýrazní. S tvary vám pomůže obrázek pod textem. Dejte si pozor, aby si obě obočí byla alespoň trochu podobná a stejného tvaru.

Používám světle hnědou tužku na obočí s kartáčkem od Miss Sporty, seženete do 100 Kč.

  1. Na pohledu očí záleží.

Jednou z věcí, která upoutá na první pohled, jsou oči. Díky očnímu make-upu oči nevypadají tak unaveně, navíc tvary některých linek jsou elegantní a dokáží vám kompletně změnit celkovou vizáž. Použijte buď obyčejnou tužku na oči tak, že pouze obtáhnete linku víčka u řas. Nevýhoda tužky na oči je ta, že s ní neuděláte moc precizní tvary, protože se rozmazává. To samé můžete opakovat na spodní lince. Pokud chcete na svém oku vytvořit prodlouženou linku ve tvaru kočičího oka, je lepší použít tekutou linku v lahvi či ve fixu. Nevýhoda linek ve fixu je ta, že často a rychle vysychají. S nakreslením linky vám pomůže obrázek pod textem.

Používám tužku na oči od Miss Sporty Kohl kajal eye pencil, kterou seženete do 50 Kč nebo tekutou linku na oči také od Miss Sporty Studio Lash Eyeliner, kterou seženete do 200 Kč.

  1. Mějte řasy jako mrkací panenka.

Nemusíte mít nalepovací řasy, abyste vypadala perfektně. Na trhu už existuje spousta řasenek, které plně nahradí nalepovací řasy a vypadají přirozeně. Stačí se pouze dívat na nápisy u řasenek a jejich kartáčky. Kartáčky jsou uzpůsobeny tak, aby splnily úkol – dodaly objem, dodaly hustotu nebo prodloužily řasy. Nejdůležitější je však jejich použití, které je jen a jen na vás. Vezměte řasenku a namalujte si řasy jako obvykle. Poté však víčko přivřete, a řasy vykreslete i z druhé strany. Nezapomeňte na spodní řasy!

Používám řasenku od Gabrielly Salvete Gaby 100% Pump up lashes, stojí do 100 Kč.

  1. Nezapomeňte po celém dni nošení make-upu na důkladnou očistu!

Odličování make-upu je velice důležité kvůli našim pórům a čistotě pokožky. Vezměte si vatový tamponek a naneste na něj odličovací mléko/vodu nebo micelární vodu. Důkladně smyjte make-up z obličeje. O obličej by se dále jednou za čas mělo pečovat peelingem. Nemusíte kupovat drahé produkty. Na navlhčený obličej naneste jemné vrstvy peelingu a vmasírujte ho do kůže (vyhněte se partiím okolo očí a nosu). Nechte ho chvíli působit a poté obličej důkladně omyjte. Tím je naše hygiena hotová a další den můžeme začít nanovo!

Používám micelární vodu od L’Oréal Paris Skin Perfection, kterou seženete do 200 Kč a čistící gel od Ellie Antispot Cleansing Gel 3 in 1, který seženete do 80 Kč.