Jak na dlouhé a husté řasy přirozenou cestou?

Snad každá dívka či žena zná ten nekonečný souboj. Bitva o to, jestli bude mít rozkošné řasy a něžný pohled jako laňka, anebo dopadne jen s téměř holým víčkem a nepomůže ani sebevětší nános řasenky. Ale jak z toho ven? Triků je spousta!

Ricinový olej

Ne každé dámě známý, ale za to velmi účinný produkt, který je v dostání k lékárně, drogerii či obchodu se zdravou výživou. Získává se ze semen skočce obecného a je to přímo poklad. Díky svému unikátnímu složení skvěle povzbuzuje nejenom růst řas, ale dokonce i obočí a vlasů. Stačí jen každý večer nanášet trochu oleje na řasy před spaním a jejich prodloužení můžete pozorovat za 3-7 dní.

Vazelína

Ano opravdu, ale i vazelína se dá použít, navíc je podstatně levnější než ricinový olej. Hydratace řas je všeobecně klíčem k jejich růstu, proto může pomoct i tento produkt. Výsledek se však dostaví přibližně až po měsíci. Pro lepší hydrataci se doporučuje na několik dní řasenku úplně vynechat a používat na zvýraznění řas jen trochu vazelíny.

Zelený čaj

Nejenže výborně detoxikuje náš organismus a urychluje spalování tuků, ale dokonce je to skvělé řešení pro ty z nás, které matka příroda o husté řasy ochudila. Namočte vatový tampon do zeleného čaje, přiložte na oční víčka a opakujte každý večer po dobu dvou týdnů. Nejenže budete mít delší a řasy, ale i vaše kruhy pod očima budou blednout. Dva v jednom, to je skvělé, ne?

Prostě si je domalujte (ale s citem)

Zní to jednoduše, ale jen jediná, téměř vyschlá tuba řasenky opravdu nestačí. Velmi tenkou tmavou linkou obtáhněte okraj horního víčka, aby se řasy opticky zahustily. Poté je natočte kleštičkami a následně aplikujte řasenku. Vyplatí se používat i dvě nebo tři různé řasenky pro dosažené kýženého efektu. Kleštičky na řasy jsou v tomto boji nedocenitelným pomocníkem, ale pozor – řasy nikdy nenatáčejte, když už je na nich řasenka, mohly by se poškodit! A nezapomeňte na konci dne vše důkladně odlíčit. Je lepší používat více jemnějších pohybů než víčka zuřivě drhnout. Rovněž se vyhněte tlustým vrstvám řasenky, po kterých budou vaše řasy připomínat spíše hmyzí nožičky. Pro extra ochranu se doporučuje pod řasenku používat speciální primer, který brání jejich vysušování.

A hlavně se vyvarujte stresu. Že to zní jako klišé? Samozřejmě, ale reakce na stres v našem mozku silně ovlivňuje dění v celém těle, včetně chemických procesů, které mohou mít silné venkovní projevy. Proto se vám nejen můžou začít lámat nehty a padat vlasy, ale projeví se to i na řasách, které budou slabé a krátké.

Ať už si zvolíte jakoukoliv metodu, mějte na paměti, že takových výsledků, jako vaše kamarádky s prodlouženými řasami, přírodními prostředky a trochou make-upu nedosáhnete. Na druhou stranu je ale nutné si uvědomit, že prodlužování řas, jejich lifting a nalepování těch umělých vaše řasy velmi poškozuje. Proto vřele doporučuji přivítat blížící se jaro poněkud přirozenější cestou.