Chraňte svá data před hrozbami na internetu

V dnešní moderní době ve světě počítačů a internetu se vyskytují hrozby, které mohou ohrozit Váš počítač, tablet, mobilní telefon nebo jiná zařízení. Právě proto je důležité se chránit, aby Vám nebyla odcizena data. Počítačové nebo mobilní viry mohou Vaše zařízení dokonce trvale poškodit. Právě proto bezpečnost Vašich zařízení rozhodně nepodceňujte.

Antivirové programy

Používání antivirových programů je jednou ze základních opatření, jak ochránit Vaše zařízení. Také existuje řada mobilních aplikací, které zabezpečí telefon proti ztrátě nebo nepovolenému vniknutí do operačního systému. Nyní Vám představíme antivirové programy, které jsou nejznámější a nejlepší jak pro počítač, tak mobilní telefon nebo tablet.

  • AVG – V dnešní době tento antivir používá miliony uživatelů po celém světě. Je kompatibilní s operačním systémem Windows. Poskytuje prvotřídní ochranu Vašeho počítače a dokáže včas zachytit případné hrozby. Zaměřuje se také na ochranu samotných prohlížečů. Úspěšně blokuje malware a spyware.
  • Avast – Vhodný antivir jak do počítačů, tak dalších zařízení jako je mobilní telefon nebo tablet. Vlastnosti jsou podobné jako u předchozího antiviru, jen s tím rozdílem, že je stále více oblíbenější a jde stále krokem dopředu. Stále jsou k dispozici nové aktualizace. Z placených antivirových programů je jedním z nejlepších na trhu.
  • NOD32 – Před několika lety byl tohle uznávaný antivir a je tomu tak do dneška. Máte možnost si tento antivir vyzkoušet zdarma a poté zakoupit licenci za symbolický poplatek. V minulosti se kolem tohoto antivirového programu šířili různé pomluvy o jeho bezpečnosti, jak se však ukázalo, tak to byli pouhé lži.
  • McAfee – Stejně tak jako Avast si tento antivir vysloužil svůj respekt. Vývojáři na tomto antivirovém programu stále odvádí skvělou práci a dokáže dokonale ochránit Váš počítač. K dispozici máte možnost si antivir vyzkoušet zdarma, poté je potřeba pro správnou funkčnost zakoupit licenci. Jediná nevýhoda tohoto antiviru je, že zatěžuje nadměrně počítač. Tento antivir je poněkud dražší, ale pokud chcete mít svá data v bezpečí, tak Vám ho můžeme jedině doporučit.

Nyní jsme Vám představili 4 největší antivirové giganty co po celém světě existují. Jaký antivir si vyberete necháme už na Vás. Každý z nich má své klady a zápory. Všechny jsou osvědčené a fungují dobře.

Hackeři na internetu

Jelikož na internetu se vyskytuje několik miliard webových stránek, tak jsou zde i lidé, co nám chtějí uškodit. Jsou to tzv. hackeři. Tito lidé chtějí uškodit spíše provozovatelům webových stránek. Právě proto hledají bezpečnostní chyby v kódech a snaží se tímto webovou stránku napadnout. Většina webových stránek je plně zabezpečená. Provozovatelé do svých webových stránek zhruba jednou ročně instalují bezpečnostní aktualizace, aby předešli riziku hackingu. Existují však i hackeři, kteří vyloženě vykrádají databáze s uživatelskými hesly, aby toho mohli využít ve svůj prospěch. Právě proto je největší chybou ukládaní hesel do emailových schránek a kamkoliv jinam. Často se stává, že kvůli útokům od hackerů jsou nakonec poškození běžní uživatelé internetu.

Podvody na internetu

Dnes existuje řada lidí, co se snaží vylákat z lidí osobní údaje, citlivá hesla nebo taky samotné peníze. Doporučujeme se tomuto vyvarovat a nikomu v žádném případě nic neposílat. Je však moderní způsob, jak vylákat z lidí citlivé údaje a tím je právě podvržená webová stránka. Na první pohled se taková webová stránka tváří na první pohled zcela běžně. Cílem je, aby vypadali takové webové stránky zcela totožně jako ty originální. Pokud se přihlásíte např. na bankovní účet u podvržené stránky, tak si Vaše heslo uloží hackeři do databáze včetně uživatelského jména a poté Vám můžou převést peníze na jiný účet, případně si na Vás vyřídit úvěr. Ptáte se tedy, jak poznat originální stránku? Odpověď je jednoduchá, stačí se pečlivě podívat na adresu webové stránky, případně pokud se přihlašujete u bankovní instituce do internetbankingu, tak by měli mít platný certifikát.