Podceňované dětské hračky aneb za málo peněz hodně muziky

Tipy na 10 osvědčených hraček za pár kaček

Chcete udělat dětem radost a nechcete utrácet za hračky horentní sumy, navíc za hračky, které je záhy omrzí? Jdete na návštěvu ke známým či přátelům a chcete jejich malému dítěti narychlo koupit nějakou drobnost, ale jste bez nápadu? Nebo už se rozhlížíte po nějakých maličkostech pod stromeček? Podívejte se na následující tipy na dárky, které děti potěší, zaručeně si s nimi vyhrají, pořídíte je za pár korun, a navíc je seženete skoro kdekoliv.

 1. Magnetická kreslicí tabulka
  Děti milují kreslení, čmárání, a hlavně možnost si obrázek jako kouzlem smazat a kreslit stále dokola. Nevyplýtváte tak stohy papírů na dvě čáry nebo sluníčko na třicet způsobů. Tabulka pomáhá i předškolákům při učení psaní, můžete si ji vzít všude s sebou a zabavit dítě při cestování, v čekárně u lékaře nebo v restauraci.
  Cena: v mini verzi od cca 60,-
             střední velikost od 115,-

 2. Bublifuk
  Bublifuk je vděčná hračka pro děti snad všech věkových kategorií. Už nejmenší batolata v kočárku se zájmem sledují lesknoucí se bubliny a jejich vytváření strhne ke hře téměř každého. Perfektně se hodí také do kolektivu, kde se děti moc neznají – na hřiště, návštěvy, tábory. Všude se děti seběhnou a bez zábran bubliny prohánějí.
  Cena: od 9,-

 3. Modelína
  Oblíbená hračka i našeho dětství. Rozvíjí dětskou kreativitu, podporuje soustředění a zdokonaluje manuální zručnost. Zpracovávání modelíny má zároveň relaxační účinky. Vytvořit placku, kuličku, hada nebo šneka zvládnou i malé děti a velmi rychle se zdokonalují. 
  Cena: od 21,-

 4. Doktorská sada pro děti
  Děti si rády hrají na něco ze života – na nejrůznější povolání i každodenní situace. Lékařský kufřík a zdravotní prohlídka rodičů, plyšáků a oblíbených hraček, navíc dítě přirozeně připravuje na návštěvy lékaře, kam si klidně může svůj stetoskop vzít s sebou. 
  Cena: od 100,- 

 5. Pexeso
  Pokud pořídíte pexeso s oblíbeným dětským motivem, určitě nešlápnete vedle. Dnes je na výběr nejen z dopravních prostředků či zvířátek, ale i verze s filmovými či pohádkovými hrdiny. Pro úplně nejmenší děti stačí nejprve použít klidně jen čtyři páry a postupně jejich počet navyšovat. Budete překvapeni, jak rychle se do hry dostanou. 
  Cena: od 26,-

 6. Křídy
  Není nad malování přímo na chodníku nebo na dětském hřišti. Malování příjemně zpestří běžnou procházku a můžete si obrázky chodit každý den kontrolovat a vylepšovat. Vděčnu aktivitou je i skákání „panáka“. Pořiďte speciální křídy na chodník, které jsou tvrdší, tolik se nedrolí, a tak déle vydrží.
  Cena: od 19,- 

 7. Sada kostek
  Klasické dřevěné kostky přináší zábavu skutečně na hodiny i roky. Děti se ke kostkám během let neustále vracejí. Bourání komínů je snad jednou z prvních her, u které se děti hlasitě smějí a chtějí to opakovat stále dokola. Postupem času se stavby stávají stále propracovanější. Koho irituje zvuk dřevěných kostek padajících na dřevěnou podlahu, může pořídit kostky pěnové.
  Cena: dřevěné kostky od 199,- 
  Cena: pěnové kostky od 125,-

 8. Navlékací korále
  Pro někoho bude možná překvapivé, jak brzy si zvládnou malé děti navlékat korálky a jaké jim to přinese potěšení. Dnes se dají sehnat korálky nejrůznějších tvaru, velikostí i materiálů. Vedle osvědčené klasiky se prodávají i dřevěné korálky ve tvaru dopravních prostředků, kytiček či s písmeny. 
  Cena: od 77,-

 9. Balónek/hopík
  Balónků, míčků ani hopíků není nikdy dost. Je lepší je však předávat dětem venku nebo v bytě, kde není sbírka vzácných křehkých suvenýrů – okamžité hře s novým balónkem se totiž nedá odolat.
  Cena: od 11,-

 10. Natahovací hračky
  Mechanické natahovací hračky vykouzlí úsměv snad všem malým dětem. Je celkem jedno, jestli dají do pohybu autíčko,berušku, hada nebo nějakého skřítka. Zkrátka je tato „oživlá“ hračka, která se točí, chodí, kroutí, tleská nebo prostě jen jede, bude bavit.
  Cena: od 39,-