Pleny Tojours junior (11-25kg)

Tojours jsou jednorázové pleny, které jsou dermatologicky testované. Nevyrábějí se od nejmenší velikosti, jako většina značek, ale až od 4kg. Můžete si vybrat mezi menším (Day and night) a vetším (klasickým) balením. Obě jsou designově odlišné, avšak velikostně jsou stejné.

Tyto pleny se dají sehnat ve 3 velikostech:

  • 3 midi (4-9kg)
  • 4 maxi (7-18kg)
  • 5 junior (11-25kg)

Jak vypadají a sedí?

Co se designu týče, nápadně připomínají jeden nejmenovaný druh od značky Pampers. Na vrchní části je umístěno logo Tojours, zbytek tvoří zelenkavé vzory na bílém podkladu spolu s obrázky zvířátek (u varianty Day and Night je to střídání zvířecích vzorů, např zebra a žirafa), které Vaše dítě mohou při přebalování zabavit. Jsou vcelku tenké a mají stahovací gumičky po stranách. Někomu se mohou zdát moc tuhé ( např. na malé miminko).

Pleny doporučuji kupovat spíše větší, jinak hrozí, že budou dítě škrtit. Plena je totiž velikostně menší než u jiných značek. Jsou vhodnější spíše pro starší děti, a to pouze přes den nebo na kratší dobu a nebo v kombinaci s jinou značkou plen. Přes noc nevydrží a často také protékají. Stahovací proužky po stranách sice neškrtí, ale to jen v případě výběru správné velikosti, což bývá někdy u této značky oříšek.

Plenky jsou sice neparfémované, avšak po bližším přičichnutí, je cítit lehký nádech chemie,  po chvíli se však zápach vytratí, stačí jich pár vyndat dopředu na vzduch. Také při počůrání je cítit zápach moči, ale to je nevýhodou skoro každé značky. Co se týče granulek uvnitř savého materiálu, někomu se mohou zdát poněkud ostřejší.

Kde se dají koupit?

Dětské pleny Tojours jsou výrobkem řetězce Lidl, kde se prodávají okolo cca 250 Kč. Pokud jsou v akci, zaplatíte ještě o něco méně. Dají se sehnat i levněji, a to přes různé stránky na internetu (např. na maminkovských bazárcích, na e-shopech různých dovozců, atd.). Prodávají se v Čechách ale samozřejmě i v zahraničí. Kvalita se rozhodně nedá srovnat. Stačí popojet pár km za hranice Německa a hned poznáte rozdíl. Pokud máte možnost, doporučím zajet pro pleny Tojours tam.

Samozřejmě každé děťátko je jiné a každému vyhovuje něco jiného, tudíž určitě je zapotřebí zkoušet, co bude nejlepší pro to Vaše.

Shrnutí

Výhody:

+ stahovací gumičky po stranách neškrtí

+ mají hezký design, který se líbí dětem

+ přijatelná cena (ještě přijatelnější pokud jsou v akci)

+ vhodné pro starší děti na odnaučování přes den nebo v kombinaci s jinou značkou

Nevýhody:

– chemický zápach při přivonění

– plena je menší než u jiných značek

– při větším objemu moči protékají

– vyrábějí se pouze ve třech velikostech

– při počůrání je cítit zápach moči

– ostré granulky uvnitř savého materiálu

– nevydrží celou noc