Ideální období pro dovolenou v Dubaji

Letošní léto už je nenávratně pryč. Pokud i vy patříte mezi milovníky příjemného teplého počasí a rádi byste se tak ještě na chvíli ohřáli, vyrazte do Dubaje. Mimo klasického lenošení na pláži u teplého moře na vás čeká také spousta nezapomenutelných zážitků. 

Dovolená v Dubaji pro milovníky tepla

Od října do dubna je nejlepší období, kdy se vydat do Spojených arabských emirátů. Teploty jsou příznivé a stále letní. Vyhnete se tak nepříjemnému čtyřicetistupňovému vedru, ale pořád bude vhodné počasí pro koupání. Ze všech arabských emirátů je asi nejzajímavější právě Dubaj. Z Prahy létá přímá linka a za 6 hodin jste tam. Můžete si vybrat z několika dopravců nebo využít nabídek cestovních kanceláří. V současné době už tato exotika rozhodně není finančně nedostupná. A vízum není potřeba. Dubaj je velice rychle rostoucí město, které se pyšní několika světovými unikáty. Zde uvedeme pár tipů, které byste rozhodně při návštěvě tohoto emirátu neměli vynechat.

Nejvyšší budova na světě – Burj Khalifa

Asi nejznámějším unikátem, na který můžete v Dubaji narazit, je nejvyšší budovat na světě. Mrakodrap Burj Khalifa (Burdž Chalífa) je vysoký 828 metrů. Vyhlídková plošina „At the Top“ pro návštěvníky je na 124. patře budovy, tedy asi 400 metrů nad zemí. Tam vyjedete přesně za 60 sekund výtahem. Výhled je na celou Dubaj a je opravdu skvostný. Tento zážitek lze opravdu jen doporučit a bez absolvování této atrakce by jistě nebyl výlet do Dubaje tak nějak kompletní. Vstupenky se prodávají přímo na místě, ale pozor na fronty. Další možností je nákup vstupenek předem na internetu.

Vstup do této budovy je skrze obchodní centrum Dubai Mall. Toto obchodní centrum je největší na světě podle celkové plochy. Je zde 1200 obchodů, kluziště a zábavní park pro děti, obří akvárium a nechybí ani vodopád. V Dubai Mall naleznete všechny možné nákupní možnosti od obyčejných obchodů či stánků s parfémy, až po velké luxusní nákupní galerie všech světových značek. Jednoznačně stojí za vidění, ale vyhraďte si na to minimálně jeden den. Centrum je opravdu obrovské.

Další atrakcí, která sousedí s Dubai Mall a Burj Khalifou, je velká vodní fontána Dubai Fountain, která vždy v půl hodinových intervalech zahájí své vodní představení. Podívaná je to úchvatná, hlavně v noci. Lze zakoupit i jízdenky na lodičky, které po fontáně plují. Díky tomu můžete vodní představení pozorovat přímo z lodičky na fontáně.

Co dalšího nesmíte v Dubaji minout

Pokud budete cestovat po Dubaji, vykašlete se na taxíky a jeďte metrem. Celodenní jízdenka stojí 20 AED, což je v přepočtu asi 120 Kč. Metro v Dubaji je nadzemní a plně automatizované. Zastávky jsou klimatizované a celkový průběh cesty naprosto bez problému. Dubají vede pouze jedna linka, proto není cestování tímto dopravním prostředkem složité. Z jedné části Dubaje do druhé se tak dostanete pohodlným čistým metrem za pár korun.

Dubai Frame je rozhledna. Jak už z názvu vyplývá, je ve tvaru rámu a vysoká je 150 m. Na jejím horním patře, kde je samotná vyhlídka, je také prosklená podlaha. Není to nic pro ty z vás, kteří se bojí výšek, ale je to určitě zajímavá podívaná, která se jen tak běžně nenaskytne. Tato rozhledna byla dostavěna v lednu letošního roku, stavěla se celkem 5 let. Vstupenka pro dospělého stojí 50 AED, což je v přepočtu cca 300 Kč.

Dalším obchodním střediskem, které byste v Dubaji rozhodně měli navštívit, je pověstné Mall of the Emirates. Ano, právě zde se nachází ona proslulá zastřešená sjezdovka, kde si člověk i v létě může zalyžovat. Veškeré vybavení vám na místě zapůjčí. Jinak se jedná samozřejmě o velké obchodní centrum, kde je opět nepřeberné množství nákupních možností.